İçerde ve Dışarda İnsanlığa Kurulan Tezgah

Cem Yağcıoğlu

Kitap Açıklaması

Ulusalcılara ve milliyetçilere kurulan büyük tu/ak ve tuzağı kuranların taktığı maskelerin ardında yer alan asırlık ittifak!., sabetay ve pakradun kardeşliğinin Atatürkçülüğe, Türkçülüğe ve İslama sızma planlarıyla, bu planların ardında yatan kutsal topraklar miti!..

İhanetin sahipleri belli iken ve iktidar iken, muhalefetin sahipleri de onlar idi! İşte halktan saklanan ve umuda yolculuğa dönüştürülen sistem, seçim sistemi, bu umut tacirliğiyle düzenin devamını sağlıyordu!.

Başkanlık sistemi fikrini ilk ortaya atan Atatürkçü geçinen-sanılan bir generaldi! Tıpkı, Türkiye halkı-halkları, Türkiyelilik kavramlarını ortaya koyan eski maocu, şimdilerde güya Atatürkçü(!)ler gibi...

İhanet akp ile başlamadı!, akp, sürecin son halkasını oluşturuyordu ve onu iktidara taşıyanlar ile güya onun karşısında yer alanlar, sözde muhalefet, sözde Atatürkçü, sözde milliyetçilerdi!. Açıkçası ihanet; ta en başından beri içimizdeydi ve bir virüs gibi her yanımıza sarmıştı.

Asıl ihanet içimizde ve büyümektedir! bu ayrıntıyı atladığımız sürece, tuzaklardan kurtulmamıza imkan yoktur!.

Virüs(ler) temizlenmeden, ayağa kalkmamız imkanızdır!. bu sebep başkalarının planlarında figüran olmaktansa, kendi planlarımızı kurmak 1 uygulamak zorundayız!

Flbette bunu yaparken yerel ve evrensel düşünce sistemlerini iyi etüd etmeli; Türk düşünce sistemini evrensel düşünceden ve insan öznesinden koparmadan ve hamasete bulamadan tanımlamalı ve işlemeliyiz. bunun için; Kemalizm bize yeter!.

Gecenin bir yarısı baktığında gökyüzüne, bütün yıldızlar senindir, ister uykundan çalar gecede kalırsın, ister yıldızları sayar uyuyakalırsın... Seçim senin!. Ya tüm olana bitene seyirci kalırsın...

Ya da başkaldırır!..23,15 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786056542701
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 384
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 353
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.