İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
2 kişi
Kidega'nın İçimizdeki Şeytan Kitap Yorumu
Yazar sürekli olarak kendiyle hesaplaşma halinde olmayı, endişe içinde yaşamayı her satırında bize hissettiriyor. Yaşamın, içimizdeki şeytanların, harcanan zekaların, aşkların ve parasızlığın kitabıdır bu. Harika tiradları ile felsefe, aşk, siyaset, toplum ve birey eleştirisini tek potada eriten gerçek bir edebiyat eseri... Her insanın kendinden bir parça göreceği iyilik ve kötülük üzerine kurulmuş derin cümleler barındıran bir Sabahattin Ali romanı İçimizdeki Şeytan.

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.. "

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

Sabahattin Ali Kitapları
18,00 ₺ %35
11,70 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789753638036
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 268
Basım: Ocak 2018
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali Hakkında

Sabahattin Ali Kimdir? Türk Edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Sabahattin Ali Edirne ilinin Gümülcine Sancağına bağlı Eğridere kazasında 25 Şubat 1907 yılında dünyaya gelmiştir.Piyade Yüzbaşısı...

İçimizdeki Şeytan Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Burcu Kulaksızoğlu (07.11.2018)

  İçimizdeki Şeytan günümüz insanının duygularını ispatlayan bir kitap. İnsanların içinde derinlerde bir yerde bulunan şeytanı gün yüzüne çıkartmak isteyenlerin kitabı olmalı. Mutlaka okumalısınız arkadaşlar.

 • Okan Uzun (04.11.2018)

  Mutlaka okunulması gereken bir kitap.

 • Barlas Körmükçü (13.08.2018)

  Kendisi ile hesaplaşan kişilerin okumasını öneririm. İçimizdeki Şeytan kitabını mutlaka okumalı ve okutmalısınız.

 • Atakan Orbay (10.08.2018)

  Kürk Mantolu Madonna'dan sonra bu kitap bir şah eserdi benim için mutlaka okumanızı tavsiye edeceğim kitaplar arasına İçimizdeki Şeytan kitabını da gönül rahatlığı ile ekleyebilirim.

 • Ada Yorulmaz (06.08.2018)

  İçimizdeki şeytan kitabını okuyan herkesin kendinden biseyler bulacağı aşikar.

 • Şahnur Tuğlu (03.08.2018)

  Büyük usta büyük eser. Kitap okuyan herkes kendinden birşeyler mutlaka bulacaktır.

 • Cihan Barbarosoğlu (27.07.2018)

  Kendiyle sürekli olarak hesaplaşma halinde olan satırları incelemeye hazır mısınız? Bence içimizde ki şeytan başucu kitabı olmalı.

 • Aşkın Öztonga (21.07.2018)

  Sabahattin Ali deyince benim için akan sular duruyor. Uzun zamandır okumak istediğim kitapların başındaydı. Gerçekten bir oturuşta bitirdim.

 • Derin Uca (21.07.2018)

  Sabahattin Ali'nin muhteşem eseri İçimizdeki Şeytan kitabı yazarın karakter tahlilini muhteşem şekilde yaptığı eserdir.

 • Armağan Avan (16.07.2018)

  İçimizdeki Şeytan Sabahattin Ali eserlerinden en çok beğendiğim eseri oldu. Özellikle Kürk Mantolu Madonna'dan sonra gerçekten de iyi geldi.

 • Sinem Barbarosoğlu (12.07.2018)

  İçimizdeki Şeytan Sabahattin Ali'nin en iyi eserlerinden biri. İç hesaplaşma ile kendini içine çeken bir kitap.

 • Bora Taşçı (09.07.2018)

  Kendisi ile hesaplaşmayı ve endişe içinde yaşamayı sevenlerin okuyacağı kitap İçimizdeki Şeytan gerçekten de duygularımıza tercüman olmuş. Sabahattin Ali'nin okuduğum en güzel eseri.

 • Güney Sarıoğlu (04.07.2018)

  İçimizdeki Şeytan kitabı Sabahattin Ali'nin kimlik çözümlemesi, iç hesaplaşma gibi konuların işlendiği benim diğer romanları kadar beğenmediğim bir eseri.

 • Sinem Elçiboğa (03.07.2018)

  Değil Yüzyıl 500 yıl geçse de Sabahattin Ali okumaktan bıkılmayacak. İçimizdeki Şeytan diğer her eseri gibi muhteşem eşsiz.

 • Görkem Kahveci (28.06.2018)

  Bir yazar düşünün ölümsüz hala yazdığı eserlerde unutulmaz bilgiler katıyor. İçimizdeki Şeytan kitabında Ömer karakterini sarıp sarmaladım. Onun tüm hisleri yaşadım.

 • Rüya Günday (24.05.2018)

  Sabahattin Ali’nin realist akımından etkilenerek real bir üslupla yazdığı eserlerden biri İçimizdeki Şeytan. Muhteşem bir Sabahattin Ali Klasiğidir.