Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
İçimizdeki Şeytan

İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Kidega'nın "İçimizdeki Şeytan" Kitap Yorumu
Yazar sürekli olarak kendiyle hesaplaşma halinde olmayı, endişe içinde yaşamayı her satırında bize hissettiriyor. Yaşamın, içimizdeki şeytanların, harcanan zekaların, aşkların ve parasızlığın kitabıdır bu. Harika tiradları ile felsefe,aşk,siyaset, toplum ve birey eleştirisini tek potada eriten gerçek bir edebiyat eseri... Her insanın kendinden bir parça göreceği iyilik ve kötülük üzerine kurulmuş derin cümleler barındıran bir Sabahattin Ali romanı.

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum, müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması.. "

Bu romanında, toplumsal gündemin kişilikler üzerindeki baskısını ve güçsüz insanın "kapana kısılmışlığını" gösteriyor Sabahattin Ali. Aydın geçinenlerin karanlığına, "insanın içindeki şeytan"a keskin bir bakış.

Sabahattin Ali Kitapları
18,00 ₺ %39
11,05 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9789753638036
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 268
Basım Tarihi : 2018
Sabahattin Ali

Sabahattin Ali Hakkında

Sabahattin Ali Kimdir?Türk Edebiyatının en önemli kalemlerinden olan Sabahattin Ali Edirne ilinin Gümülcine Sancağına bağlı Eğridere kazasında 25 Şubat 1907 yılında dünyaya gelmiştir.Piyade Yüzbaşısı...

"İçimizdeki Şeytan" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.