İki Artı Bir - Psikosomatik Rahatsızlıklar ve Terapi Yöntemleri

Murat Yürükcü

Kitap Açıklaması

Bedeninizden önce ruhunuza dokunmalısınız…

İki artı bir, ruh ve beden bütünlüğü olursa pozitif bir insandan bahsedebileceğimizin şifresidir. "İnsan, yedisinde neyse yetmişinde de odur" sözünü doğrulayabilecek nitelikte doğumla başlayan annelik süreci; okul öncesi, okul süreci, ergenlik, genç yetişkinlik, yetişkinlik, yaşlılık dönemlerini kapsayacak şekilde anlatılıyor. Psikolojik gelişim dönemleri ağırlıklı olarak hangi gelişim dönemindeki yetersizlikler, hangi başarısızlıklara, mutsuzluklara, hastalıklara zemin hazırlıyor?

Bu sorulara cevap arandıktan sonra ailede iletişim konusu ele alınarak, yapılan hataların telafisi anlamında iletişim yoluyla çözümler sunuluyor. Ruhsal anlamda düşüncelerimizin hasta edip etmediği yönündeki bilgilerle, problemli düşüncelerin hangi psikolojik kökenli hastalıklara yol açtığından bahsediliyor.

Son bölümde ise anne, baba ve eğitimcilere yol göstermek amacıyla psikolojik ve bedensel rahatsızlıklarda uygulanması gereken terapi yöntemleri anlatılıyor. Böylece ruh ve bedenin bir bütün olarak birbirini tamamlaması üzerinde duruluyor. Mutlu ve başarılı olma yolunda her bir problem, bir fırsattır aslında. Hz. Mevlana'nın ifadesiyle "Nerede çatlak varsa ışık oradan sızar."

Keyifle okumanız dileğiyle.27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054409532
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 128
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.