İki Şehrin Hikayesi

Charles Dickens

Kitap Açıklaması

Magna Carta ile iktidarın yetkilerinin sınırlandığı, ekonomik ve sosyal refah içindeki İngiltere... Sonsuz yetkilerle donanmış krallığı ile ekonomik ve sosyal patlamanın eşiğine gelmiş, ihtilal öncesi Fransa...
 
Doktor Manette, on sekiz yıllık mahkûmiyetinin sonundan nihayet serbest kalır ve İngiltere'deki kızı Lucie'ye kavuşur. sürgündeki Fransız aristokrat Charles Darnay ile gözden düşmüş, parlak İngiliz avukat Sydney Carton'ın yolları ise Lucie'ye duydukları aşk dolayısıyla kesişir. Bu aşk hikâyesi, ihtilal ateşiyle yanan Paris ve huzurlu Londra sokaklarında nasıl yankılanacaktır?..
 
İki Şehrin Hikayesi, Charles Dickens'ın Fransız İhtilali yıllarında kaleme aldığı; dram, heyecan, gizem ve korku dolu sahnelerle okuru kitaba bağlayan müthiş bir eser. Dickens, bu unutulmaz eserinde Londra ve Paris'in yaşadığı açlık, sefalet, hüzün ve kederi tüm açıklığı ve acımasızlığı ile ortaya koyar. Bunu ustalıkla başaran yazar, bu ölümsüz hikayeyi sadece sorumlu gördüğü burjuva ekseninde değil, toplumun her kesiminden karakterler üzerine kurgular. 

 

 Charles Dickens Kitapları

18,06 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054985043
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 464
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Mehmet Gökhan Topçu
Ağırlık: 410
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.