İknanın Yapısı

Süreç, Araç ve Yöntemleriyle

Cengiz Çiçek

Kitap Açıklaması

İkna olgusu, insanoğlunun yüzyıllar boyunca kullandığı yaşamsal bir yöntemdir. Bir insanın, ikna olgusundan yararlanmadan yaşamını sürdürmesi olanakasızdır. Yaşam ikna etmek ve ikna olmaktan ibarettir. Konuyla ilgili olarak kuramsal çalışmaların varlığı, Aristotales'e kadar geri geri gidebilmektedir. Ancak, uygulamaya yönelik çalışmaların artması ve yaygınlaşması, 20. yüzyılın ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunda, teknolojideki gelişmelerin artmış ve yaygınlaşmış olmasının önemi, küçümsenmeyecek kadar çoktur. Öte yandan, iki büyük dünya savaşı, savaşa neden olan ülkelerin hem bulundukları coğrafya üzerinde, hem de kendi coğrafyalarından uzak ülkeler üzerindeki emperyalist arzuları, ikna kavramının gelişip yaygın bir kullanım alanı bulmasını ortaya çıkarmıştır.

Bu kitap, ikna kavramını ortaya çıkaran, öğrenme, algılama, tutum ve davranışların oluşumu ve gelişimi, algının ikna üzerindeki anlam ve etkileri, motivasyon, manupülasyon, propaganda ve bütün bu kavramların araç ve yöntemleri ele almaktadır.
(Arka Kapak)28,00 ₺ %10
25,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786054392940
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 162
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.