İktisadi Kriz Teorileri

Murat Kaykusuz

Kitap Açıklaması

Kapitalist sistemde krizler giderek daha sık aralıklarla ortaya çıkmaktadır. Krizleri önlemek mümkün olmasa bile ülke ekonomilerinin krizlerden daha az hasarla kurtulabileceğini düşünen birçok ekonomist, iktisadi krizler üzerinde çalışarak çeşitli teoriler kurmaya çalışmışlardır.

Bu kitapta, iktisadi kriz teorilerinin ve modellerin yapısal özelliklerden ziyade, kavramsal çerçevelerini incelemeye gayret ettim. Bu nedenle, teorilerin formülasyonları üzerinde durmak yerine, kapitalist sistemdeki krizleri nasıl açıklamaya çalıştıklarını ortaya koydum. Önceki kitaplarımda olduğu gibi, bu çalışmada da iktisadi kriz teorilerini ve modellerini incelerken yalın bir dil kullandım. Böylece, yalnızca akademisyenlerin değil, konuyla ilgilenen herkesin kolayca okuyabileceği bir çalışma yaptım.

Kitabı yazarken, değişik ideoloji ve düşünceye sahip ekonomistlerin iktisadi krizler konusundaki çalışmalarını ve kurdukları teorileri bir araya toplamayı amaçladım. Türkçe'de bu alanda ayzılan kitap sayısının az olması nedeniyle, bu kitabın iktisat yazınına önemli bir katkı oluşturacağına inanıyorum. Ayrıca, kitabın geniş bibliyografyasının iktisadi kriz konusunda çalışan akademisyenlere yararlı olacağını umuyorum.Murat Kaykusuz Kitapları

20,00 ₺ %5
19,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053273097
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 154
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 247
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.