İleri Mühendislik Elektromanyetiği

Constantine A. Balanis

Kitap Açıklaması

İleri Mühendislik Elektromanyetiği

Balanis'in, 20 yılı aşkın süredir küresel ölçekte en çok satan kitaplardan biri olan "İleri Mühendislik Elektromanyetiği" kitabının ikinci baskısı, elektromanyetikle ilişkili mühendislerin bilmesi gereken ve özellikle, hızlı hareket eden, sürekli gelişen ve hızla genişleyen kablosuz haberleşme alanı ile ilgili konularda, ileri düzeydeki bilgileri içeriyor. Kablosuz haberleşme sistemleri projelerine (antenler, mikrodalgalar ve kablosuz haberleşme gibi) olan yoğun ilgi, bu alanda uzmanlaşmak için gereken mühendis sayısındaki bir artışa işaret etmektedir.

2. Baskıda Öne Çıkanlar:

- Metamalzemelerin (özellikle çift eksili, DNG, özellikleri olanlar) temelleri hakkında bir kısım ve metamalzemelerin ilkelerini ve özelliklerini gösteren şekiller; yayılma, yansıma ve kırılma konuları tanıtıldıktan sonra 5. Bölüm'ün sonuna eklenmiştir.

- Yapay Empedans Yüzeyleri (AIS) / Elektromanyetik Bant Boşluğu (EBG) yapıları ile ilgili ve bu yapıların temel karakteristiklerini ve özelliklerini gösteren bazı şekilleri de içeren bir bölüm, Dielektrik Dalga Kılavuzu kısmından sonra 8. Bölüm'e eklenmiştir. Ayrıca doğada var olmayan ancak araştırma ve uygulamalar için büyük bir ilgi yaratmış olan bu tür yüzeylerin tasarlanabilmesi amacıyla, kitaba eşlik eden bir MATLAB programı geliştirilmiştir.

- 11. Bölüm'ün sonuna kayıplı bir dielektrik küreden saçılma ile ilgili bir kısım eklenmiştir.

- Görünmezlik teknolojileri ile ilgili uygulamalar için yüzey empedanslı bir kamadan kırınım üzerine yeni bir bölüm olan, 14. Bölüm oluşturulmuştur.

- Kitap boyunca çok sayıda örnek, bölüm sonu problemleri ve referanslar eklenmiştir.

- Hesaplamalar, grafiksel görselleştirmeler ve canlandırmalar (animasyonlar) için kırksekiz MATLAB bilgisayar programı geliştirilmiştir.

- Kendi kendine çalışma veya ders kullanımları amacıyla 4.200'den fazla renkli Power Point yansısı mevcuttur.

Constantine A. Balanis, Arizona Eyalet Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği idare heyeti üyesi profesörüdür. Elektrik mühendisliğinden lisans derecesini (BSEE) 1964'te Virginia Tech'ten, yüksek lisans derecesini (MEE) 1966'da Virginia Üniversitesi'nden, doktorasını (PhD) 1969'da Ohio Eyalet Üniversitesi'nden ve fahri doktora derecesini ise 2004'te Selanik Aristotle Üniversitesi'nden almıştır. IEEE'nin yaşam boyu üyesi (life fellow) olan Prof. Balanis, her ikisi de Wiley tarafından yayınlanmış olan, "Antenna Theory: Analysis and Design" isimli kitabın yazarı ve "Modern Antenna Handbook" kitabının ise editörüdür.Constantine A. Balanis Kitapları

165,00 ₺ %10
148,50 ₺
Tedarik Süresi: 10 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Bilim
ISBN: 9786052826751
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1058
Basım:
Ebat: 18x26 cm
Çevirmen: Alp Oral Salman, Erkul Başaran
Ağırlık: 1058
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.