Kitap Açıklaması

1939 Yılında Antakya'da doğdum. 1951 yılında ilk öğrenimimi tamaladıktan sonra Antakya'nın Habib Neccar camiindeki Kuran kursunu bitirip ailemin 250 yıldan beri aile yolu ile gelen dini bilgileri Arapça'yı öğrenmemde aile büyüklerinden faydalandım. Yazdığım bu kitapta insanlığın ve dinin gerektirdiği salih amel üstün ahlak ve medeniyeti özleyenlere içindeki ilahi öğütlerden faydalanacakları umudu ile her akıl ve iman sahibinin gurur duyacağı bir eser sunuyorum. Kitabımdaki bu ilahi emirleri ve medeni sıfatları tatbik eden sevinçle iftihar edip Allah'a şükredeceksiniz. Aksi taktirde hissedeceği noksanları tamamlamaya ve yanlışları düzeltmeye gayret edeneceğine dolayısı ile okuyucularımın her birinin bundan manevi bir haz duyacağı kanısındayım..

Yüce Allah varlığını belirlemek ve içinde yaşadığımız kainatın meydana getiren molekülleri hayata geçirmek için nurundan beş makam yaratmıştır. Mizan, arş, kürsü, levhümahfuz ve kalem bu yüce makamların kimlikleri marifetullah kapısında yazılmıştır. Bu olgu Tevrat, Zebur, İncil, ve Kuran-ı Kerim'in temel anlamlarında defalarca ifade edilmiştir.

Şimdi biz soruyoruz "İlk Alevi Kimdir?" Meleklerin secde ettiği Adem mi? yoksa Yusuf'a secde eden güneş, ay, onbir yıldız (On bir İmam) dan biri mi? bunu arifler bilir. Arif olmaya atlip olalım. Bu kutsal şarap bütün insanlara nasip olsun.Nasreddin Eskiocak Kitapları

20,00 ₺ %28
14,40 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757812524
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 91
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 90
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.