İlköğretim Matematik Beyin Geliştirici Problemler

Zeka Mantık Soruları Seviye 3-5

Mehmet Şekercioğlu

Kitap Açıklaması

Bu kitaptaki bulmacalar, ilköğretim 3 - 5. sınıflardaki öğrencilerin matematik yeteneklerinin yanı sıra yaratıcılık ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Bu kitapta aşağıdaki hedefler tasarlanmıştır:

Çocukların matematikte başarılı olmaları için gerekli olan düşünme yeteneklerine panoramik bir yaklaşım sunmak,

Geniş bir yelpazedeki değişik bulmacaları kullanmak,

Daha önceki matematik ve düşünme yeteneği kitaplarının girmediği içerik alanlarına girmek

Zorlayıcı olmak ama bu arada bol bol eğlence. Bulmacalar kolay, orta ve zor ise de hiçbir şekilde tasarlanmamıştır. Bir öğrencinin kolay bulduğunu diğeri zor görebilir. Bir zorluk derecesi bazı öğrenciler için caydırıcı olabilir ve bir bulmacayı çözmemek için iyi bir sebep olarak yorumlanabilir ki bu da kitabın amacına aykırıdır. 

Bulmacaların çeşitliliği yetenek inşa etmeye rakam kullanma, görsel problemlerden dil ve sanat çalışmalarına kadar çoklu yaklaşımlar içermektedir. Her bulmacayı çözmek için bir "en iyi" yol yoktur ve çözümleri bulmak için sık sık birden fazla giriş noktası vardır. Öğrenciler daima tamamen kendilerinin olan sezgi ve düşünme yeteneklerinin bir karışımını kullanarak yolu bulacaklardır. 

Bulmacalar bir atlama tahtasından ilk defa atlamaya benzer bir deneyim sunabilirler - olası pırıldayan sonuçları ile bilinmeyene doğru heyecanlı bir atlayış! Eğer bilim ve matematikteki en büyük keşiflerden bazılarına bakarsanız sık sık açık düşünme, mantık, kanıt ve tekrarlanan denemelerin eşlik ettiği sezgisel atlamalar olduğunu görürsünüz.

Bunun yanı sıra kitapta, mantıksal ve görsel düşünme yeteneğini geliştirici şekilli bulmacalarda ayrıca önemli bir yer tutmaktadır.

Keza kitabın hazırlanmasında konusunda önemli bir yer tutan tanınmış yabancı kaynaklar esas alınmıştır.

Bu kitap aynı zamanda, hayat boyu öğrencilere düşünme yeteneğinin geliştirilmesine de katkıda bulunabilir. Bu, her anne, baba ve eğitimcinin temel hedefidir.

18,00 ₺ %22
14,04 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053650065
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 202
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 162
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.