İlköğretimde Drama: Kuram ve Uygulama

Hümanist İlköğretim Programları İçin

John W. Somers, Ruken Akar Vural

Kitap Açıklaması

Akan bir suyun yatağını bulmasına benzer bir süreçle eğitim anlayışının, insanı, biliş, duyuş ve deviniş açısından bir bütün olarak kabul eden anlayışa evrilmesi Platon`dan beri süregelen, öğreneni ve öğrenme sürecini parça parça algılayan, "beden için idman" ruh için müzik" anlayışının karşısında durmaktadır. Günümüzde, insanın varlık bütünlüğünden hareket eden, insanın ortak yetileri olan bilme (akıl), duyma (vicdan ve estetik) ve eyleme (deviniş) gereksinimlerini birlikte geliştirmeyi hedefleyen, öğrenme-öğretme ve uygulama yöntemlerinden birisi hiç kuşkusuz "eğitimde drama" dır.

Bu kitap ile, eğitimde drama yönteminin dayandığı temel eğitim paradigmasının, öğrenme ve öğretme anlayışının, temel yaklaşım ve tekniklerin ortaya konması, ilköğretim I. kademe programları ve eğitimde drama köprüsünün yeniden kurulması ve işlevsel uygulama örneklerinin verilmesi amaçlanmıştır.

Yine bu kitap, geleneksel eğitim kavrayışı içinde öğretmen otoritesine dayalı anlayışın yerine, öğrenciyi eğitim süreci içinde özgürleştirmeye dayalı drama yönteminin, tüm sınıf öğretmenlerine, sınıf öğretmeni adaylarına ve ilköğretim öğrencilerine yönelik çalışmalar yürüten tiyatro pedagoglarına hatırlatılmasını amaçlamaktadır. Bu çalışmanın, eğitimde drama yöntemine dayalı bir öğrenme-öğretme süreci planlarken sizlere ip uçları vermesini, yolunuzu aydınlatmasını dileriz.27,00 ₺ %10
24,30 ₺
Tedarik Süresi: 12 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786053641285
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 99
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 130
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.