İman Hakikatleri Etrafında Suallere Cevaplar

İsmail Fenni Ertuğrul

Kitap Açıklaması

Son devrin mütebahhir alimlerinden İsmail Fenni Efendi (1855-1946) kalemini daha ziyade "İman Hakikatleri" etrafında kullanmıştır.

İşte bu sebepledir ki; onun ilk tab'ı Latin harfleriyle ve "Küçük Kitapta Büyük Mevzular" ünvanı ile yapılmış bulunan bu eserini yeniden neşrederken onu mevzuuna daha uygun bir surette "İman Hakikatleri Etrafında Su Allere Cevaplar" tarzında isimlendirdik.

Merhum İsmail Fenni Efendi'nin bu hacmen küçük fakat manası büyük olan eserini neşretmemiz, bize neşriyata başladığımızdan beri hahişkar alakası ile daima kuvvet ve cesaret vermiş olan merhum: Vehbi Bilimer'in adeta bir vasiyetinden doğmuştur. Zira merhum bu eseri kendi parasıyla bastırarak meccanen dağıtmak istiyordu.

Bu eseri, o'nun yarım bıraktığı bir çalışmasıyla birleştirip, kalemini, çok sevdiği İsmail Fenni Efendi'ye terfik ederek ortaya çıkarmakla merhumun iki arzusunu birden gerçekleştirmiş bulunduğumuza inanıyoruz. Bu vesile ile merhum müelliflerin her ikisine birden Cenab-ı Hak'dan namütenahi rahmet ve mağfiret niyaz ederiz.

İsmail Fenni Ertuğrul Kitapları
13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000016529
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 126
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 110
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.