İnsan Doğası Üzerine On Üç Teori

Charlotte Witt, David A. Haberman, Leslie Stevenson, Peter Matthews Wright
The Kitap

Elinizdeki kitap Platon’dan Sartre’a , İslam’dan Darwinciliğe kadar tarih boyunca insan doğası üzerine geliştirilen on üç düşünce yapısını inceliyor. Yazarlar Konfüçyüsçülükten başlayarak feminist teoriye kadar okurlara insanlığın doğasını kavramak için nasıl mücadele ettiğini anlamalarına yardımcı olmak üzere geleneklerin ve düşünürlerin fikirlerini karşılaştırıp yan yana koyuyor.

Okurları eleştirel olarak düşünmeye teşvik etmek ve birçok teori arasındaki benzerlik ve farklılıkları vurgulamak için, kitap her bir teoriyi dört noktada ele alıyor… evrenin doğası, insanın doğası, insanlığın hastalıklarının teşhisi ve bu problemler için önerilen reçete. İnsan doğasına giriş dersleri, felsefeye giriş ve entelektüel tarih için ideal olan bu benzersiz kitap, hem kendimizi hem de yaşadığımız toplumu nasıl anlayabileceğimizi ve geliştirebileceğimizi düşünmek adına okurların ilgisini çekecek ve motive edecektir.

45,37 ₺ %35
29,49 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Thirteen Theories of Human Nature
ISBN: 9786056859717
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 408
Basım: Kasım 2018
Ebat: 15x21,5 cm

Charlotte Witt Hakkında

Charlotte Witt, Diğer, Felsefe, Genel Konular kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. İnsan Doğası Üzerine On Üç Teori kitabının yazarıdır. Charlott...

İnsan Doğası Üzerine On Üç Teori Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İrem Akal (11.02.2019)

    En çok sevdiğim yazarların düşünceleri ile dolu bu kitabı herkese tavsiye ederim.

  • Deniz Korol (08.02.2019)

    Oldum olası felsefe kitaplarına büyük bir ilgi duyarım bu kitapta da güzel bir ders çıkaracağımdan eminim. Felsefe hayranı olanlara tavsiye ederim.

  • Burcu Uca (08.02.2019)

    felsefe türünde kitapları sevenler için mutlaka tavsiye ederim. Mükemmel yazarlar ve düşündürücü, sorgulatıcı ve araştırmaya iten teoriler. İnsan doğası üzerine on üç teori kitaplıklarda yerini almalıdır.