İnsan Nedir?

Mark Twain
12 kişi
Kidega'nın İnsan Nedir? Kitap Yorumu

Yazıldığı dönemde yalnızca 250 adet basılan kitap Mark Twain'in insana, insanlığa, ahlaka, yaşama dair sorularını cevaplıyor. Karşılıklı diyalog tarzında yazılan İnsan Nedir? sorgulatan, irdelemeye iten, zaman zaman rahatsız eden ancak yeni bir bakış açısı kazanabileceğiniz bir eser. 

Kitap Açıklaması

İnsan Nedir?, gerek sunuluş biçimi, gerekse içeriği açısından Twain'in diğer eserleri arasında farklı bir yere sahip. Kitap, iki adam arasında geçen bir diyalog biçiminde yazılmış. Kitabı okurken, ununu eleyip eleğini asmış, köşesine çekilmiş ve biraz da alaycı yaşlı bir adam ile deneyimsiz, yargılarında pek aceleci ve heyecanlı, genç bir adam arasında geçen Sokratik bir diyaloga şahit oluyoruz tıpkı Platon'un meşhur diyaloglarında ya da diyalog biçiminde yazılmış başka birçok eserde olduğu gibi, üzerine konuşulan konuların farklı perspektiflerden değerlendirildiğini görüyoruz. Yaşlı Adam insana dair, insanın ne olduğuna dair kendi fikirlerini ortaya koyar ve gerekçelendirirken, Genç Adam ise bunlara sürekli itiraz ediyor. Ne var ki Yaşlı Adam'ın sorduğu sorular Genç Adam'ı bu itirazların haklı olup olmadığını sorgulamaya zorluyor. Twain böylece, kitabı okuyan bizleri de bu sohbete dâhil ediyor ve biz de kendimizi bu diyalogun taraflarını sorgularken buluyoruz.Mark Twain Kitapları

18,00 ₺ %20
14,40 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: What is Man?
ISBN: 9786059203043
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Basım:
Ebat: 13x20 cm
Çevirmen: B. Utkan Atbakan, Gamze Keskin
Editör: Nilay Ormanlı
Ağırlık: 136
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Aysel Çetin (02.04.2020)

    130 sayfalik bi kitabi insan on gunde okuyup en iyi verimi alir mi ? Tek bir sayfasi günlerce düsündürüyor. Bu kitabin yaninda Mevlana ve Sems'in insan goruslerinde arastirisaniz muthis ufuklara yolculuk yaparsiniz.