Kidega'nın İnsan Neyle Yaşar? Kitap Yorumu
Ünlü Rus yazar Tolstoy'un kısa hikayelerinden oluşan kitap adını da içinde bulundurduğu bir öyküden alıyor. Kitapta özellikle insanın bencilliği, affetme ve kabullenme gibi temalar ön plandadır. Kısa olmasına rağmen çok yoğun ve sarsıcı hikayelerden oluşan bu eseri okumalısınız.

Kitap Açıklaması

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş’in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, "İnsan Neyle Yaşar?" ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.

Lev Nikolayeviç Tolstoy Kitapları
10,00 ₺ %30
7,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053607038
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 101
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Koray Karasulu
Editör: Ali Alkan İnal
Ağırlık: 101
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Cihan Numanoğlu (15.11.2019)

  Bayıldım :)

 • Ogün Erçetin (18.09.2019)

  Kitap çok güzel fiyatı da gayet uygun kesinlikle okumalısınız.

 • Kader avci (22.05.2019)

  Harika bir kitap mutlaka okunmalı

 • Halil İbrahim Kısa (02.03.2019)

  Rus klasik yazarlarının önemli isimlerinden Tolstoy’ un yazdığı 6 kısa hikayeden oluşan bir kitap. İlk hikaye kitaba adını veriyor. Her yaştan, her fikirden insanın okuyabileceği bir kitap. Okuma alışkanlığını nasıl kazanırım diye soranlar için mükemmel bir başlangıç eseri. 2-3 yılda bir tekrar okuduğum nadir kitaplardan. 1-2 saat içinde rahatlıkla bitirebileceğiniz kalınlıkta.

 • Ümran Alyanak (31.01.2019)

  İnsan Neyle Yaşar? bunan iki asır önce yazılmış olduğu halde hikayelerin özündeki duygular insanoğlunun varoluşundan beri süregelen duyguları ve bu yüzden aradan asırlar geçse de evrenselliğini koruyacak her çağa her okura hitap edecek bir eser. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Esma Özkara (07.11.2018)

  Tolstoy'un bu eseri ilk dikkatimi çektiğinde. Hakikaten insan ne ile yaşar, dedim kendi kendime. Kitabı okumadan önce çeşitli fikirlere sahiptim. Kitabı okuduktan sonra bu fikirlerin hiçbirinin insanın ne ile yaşayacağına dair bir cevap olmadığını anladım. Bu nedenle kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Emre Erdoğan (10.07.2018)

  Kitabı okumadan önce anlamamıştım ama şimdi düşünüyorum da İnsan Neyle Yaşar? derken ne demek istediğini insan sevgi ile ve tanrı inancı ile yaşar ve bu kitap bunu altı güzel hikaye ile kanıtlamış. Okumayan arkadaşlar mutlaka okumalısınız.

 • Baran Menemencioğlu (07.07.2018)

  Uzun zamandır merak ettiğim ve okuması bu güne kısmet olan İnsan Neyle Yaşar? kitabı beni çok etkiledi. Özellikle kitabın roman değil de kısa öykülerden oluşması kitabı daha keyifli okumaya vesile oluyor. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 • Baran Körmükçü (06.07.2018)

  Bir asır önce yazılmış bir eser düşünün ne denli bir kalitede yazılmışki hala listede görüp sepetimize ekliyoruz. İnsan Neyle Yaşar Tolstoy'un en beğendiğim kitabı.

 • Ferid Çetin (11.06.2018)

  üniversitede hocamın tavsiye ettiği bir kitaptı. Tolstoy sevmem ağır gelir bana dili. Dünya klasikleri öyle değil midir zaten . Okunması gereken bir kitap İnsan Neyle Yaşar?

 • Ece Tazegül (04.06.2018)

  100 yıl önce kaleme alınmış bir eser hala ülkemizde okunuyorsa bu Tolstoy’un ne denli kaliteli bir yazar olduğunu gösteriyor. Kısa hikayelerden oluşan bu eserin her hikayesi evrensel konuları sevgi, hırs ve mutluluk gibi konuları işlemektedir.