İnsan Olmak

Engin Geçtan
2 kişi
Kidega'nın İnsan Olmak Kitap Yorumu
Freudyen bir bakış açısıyla anne-baba-çocuk ilişkisine değinen hayatımızda, ülkede ve dünyada yaşananlara bambaşka bir gözle bakmamızı sağlayacak çok değerli bu eser bizi adeta sarıp sarmalıyor. Ufkunu bir adım daha genişletmek isteyen herkes için farklı bir bakış açısı sunan, neyi neden yaptığımıza Engin Geçtan'ın kaleminden ışık tutan harikulade bir kitap.

Kitap Açıklaması

İlk kez yayımlandığı 1983’ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini şöyle anlatır: "Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir.

Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar." Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak’ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.Engin Geçtan Kitapları
25,00 ₺ %23
19,25 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789753423984
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 184
Basım:
Ebat: 13x195 cm
Ağırlık: 183
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Baran Kunt (23.10.2019)

  İnsan ve toplum üzerine yazılan harika bir eser. Mutlaka okumalı ve okutmalısınız. Keyifli okumalar dilerim.

 • Ferid Tuğluk (14.02.2019)

  İnsanı kendi ile yüzleştiren bir kitap gayet güzel.

 • Esma Aybar (13.02.2019)

  İnsan Olmak neyi neden yaptığımızı anlamamıza yardımcı olan bir kitap. Bence herkes bu kitabı okumalı.

 • Esma Elçiboğa (12.02.2019)

  Okuyun ve okutun söylenecek pek bir şey yok.

 • Ece Alnıaçık (19.06.2018)

  Rahmetli Engin hocanın 35 yıl önce yazdığı bu kitabı ileri görüşünü ortaya seren bir eseri bence İnsan Olmak. Çok fazla kalın bir kitap değil fakat sindirilerek okunmalıdır.

 • Ebru Mertoğlu (08.06.2018)

  Sevgili Engin hoca ile ilk tanışmam İnsan Olmak kitabı sayesinde oldu. Bu kadar iyi bir uzmanın ve yazarın hayatımızdan ayrılması ne üzücüdür.

 • Berke BEŞOK (29.05.2018)

  Nurlar içinde uyusun sevgili Geçtan. Büyük bir kayıp ama arkasında bıraktığı eserler oldukça büyük. İnsan Olmak kitabı hala çok satanlar listesinde yer alıyorsa çok fazla da konuşmamak lazım kitap üzerine.