Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
İnsanın Anlam Arayışı

İnsanın Anlam Arayışı

Viktor Frankl
Okuyan Us Yayın
Kidega'nın "İnsanın Anlam Arayışı" Kitap Yorumu
Eksik yanları keşfetmek, yüzleşme cesareti gösterebilmek alt metnine sahip Victor E. Frank kitabı. Otobiyografik roman niteliğinde olup 4 farklı nazi kampından sağ kurtulan yazarın öyküsü anlatılıyor. Psikiyatr olan Frank'in kendi geçmişinden bahsettiği ilk bölümün ardından, ikinci kısımda legoterapinin temel ilkelerinden söz ediliyor. İnsanın hayata bakışını değiştirebilecek, bir kitap okudum hayatım değişti dedirtebilecek nitelikteki bu eseri okuma listenize eklemelisiniz.

20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı’nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır. Okurlar, Frankl’ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında "anlam"ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, "İnsanı insan yapan nedir?" sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor. "Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yaşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkında sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma ya da meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir."

Viktor Frankl Kitapları
22,50 ₺ %40
13,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 işgünü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Man's Search for Meaning
ISBN: 9786054054206
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 166
Basım: Aralık 2017
Çevirmen: Selçuk Budak
Viktor Frankl

Viktor Frankl Hakkında

Victor Frankl Kimdir?Avusturya asıllı olan Victor Frankl Viyana’da doğmuştur. Tam adı Victor Emil Frankl olan psikiyatr eğitimini Viyana’da tamamlamıştır. 1928 yılında Gençlik Danışma Merkezi’ni kurmu...

"İnsanın Anlam Arayışı" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Çınar Aydan (21.06.2018)

  Frankl İnsanın Anlam Arayışı kitabının ikinci bölümünde psikoloji ve felsefe yaklaşımı olan logoterapiden bahsediyor. Kitap oldukça muazzam.

 • Yiğit Korol (19.06.2018)

  Büyük bir merakla satın aldım bu kitabı hemen okuyup bitirmek istemedim açıkçası sindire sindire okudum. Psikolojik tahlillerin yer aldığı İnsanın Anlam Arayışı kitabı her kitaplığın baş ederi olmalıdır.

 • Şahnur Atakol (18.06.2018)

  Ben akademisyenlerin kitabını her zaman daha çok beğenmişimdir. Frankl'de eşsiz bir uzman İnsanın Anlam Arayışı Nazi zulmünü apaçık dile getiren eşsiz bir kitap.

 • Polat Erez (11.06.2018)

  Çok atanlar listesinde gördüğümde biraz akademik bir çalışma sandım yinede ismi çekici geldi satın aldım. İnsanın Anlam Arayışı tek solukta okunacak eşsiz kitaplardan biri.