İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?

Nevşin Mengü
1 kişi
Kidega'nın İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı? Kitap Yorumu
Gazeteci Nevşin Mengü 2009 İran seçimleri için İran'a gidiyor, izlenimlerini bizimle paylaşması ise bu kitapla oluyor. Baskının, yasakların, sosyal ve siyasi yaşamın izdüşümü adeta bu kitap. Tarafsız ve güçlü sosyolojik tespitler yapan Mengü okuyucularını hak, adalet ve sistematik yasaklar silsilesi hakkında düşünmeye sevk ediyor. Acının hakim olduğu İran'a bir de İnsanın Düşünmekten Canı Yanar Mı diye soran Nevşin Mengü'nün gözünden bakmalısınız.

Kitap Açıklaması

Bu kitabın yazarını televizyon ekranından tanıyoruz daha çok. Sözünü sakınmayan, dobra dobra konuşan, gazetecilik geleneğinin hakkını vermeye çalışan biriydi Mengü. Burada, bu kitapta da aslında tüm bunları beraber yapıyor: Sözünü sakınmıyor, kitapta bahsettiği insanların çoğuyla ve okuyucusuyla dobra dobra konuşuyor, gazetecilik geleneğinin hakkını vermeye çalışıyor.

2009 yılında, genç bir muhabir İran’a giderse neler olur? Dahası, 2009 yılında genç bir muhabir olan Nevşin Mengü İran’a giderse neler olur? Gazetecilik yapar ve bir yandan gördüklerini, hissettiklerini, yaşadıklarını kaydeder. Ortaya bu “anlatı” çıkar böylelikle.

İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı? hassas zamanların kitabı. Hassas zamanları adeta sıradanlaştırmış bir ülkenin gazetecisinden, komşu ülkeye bakan bir ilk kitap.

“İyiler yine kaybetti sonuçta İran’da. Hep öyle olmuyor mu son dönemlerde buralarda...”

Nevşin Mengü Kitapları
20,37 ₺ %28
14,67 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051852089
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Mehmet Said Aydın
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.