İOS 5.0 ile iPhone ve iPad Programlama

Ahmet Vural

Kitap Açıklaması

Ahmet Vural bu kitapta hevesli yeni programcıları hedef alarak iPhone ve iPad için uygulama geliştirme sürecini tüm yönleriyle, baştan sona herkesin anlayabileceği bir dilde anlatıyor. Yeterince azimli ve hevesli iseniz anlatılanları takip ederek siz de iPhone ve iPad programlayabilirsiniz.

Kitap iPhone ve iPad hakkında bilgilendirici bir bölüm ve App Store tanıtımıyla başlıyor. Uygulama geliştirme platformunun kurulumunu anlatan bölümden sonra Yeteri kadar Objective-C bölümüyle Objective-C ile tanışmamış olanlara bu konuda gerekli temel bilgi veriliyor. Cocoa Touch, Xcode ve Interface Builder konularının anlatıldığı bölümlerle programlama için gerekli altyapı okura aktarılıyor. Model View Controller sistemi, IBOutlet ve IBAction bölümleri programı yazılımsal ve görsel olarak yapılandırmayı kapsıyor. Plist ile Veri Saklama bölümünde ise verilerinizi nasıl saklayacağınızı anlatılıyor. iPad Versiyonu Oluşturma bölümünü izleyerek programlarınızın iPad versiyonlarını da oluşturabilirsiniz. iPad için Uygulama Geliştirme bölümü ile iPad'in kendine özgü güçlü yönleri kullanılarak iPad uygulamaları geliştirmek konusu paylaşılıyor. Quartz – OpenGL ES, Core Animation, Accelerometer, Core Location, GPS ve Yerelleştirme kitabın diğer ayrıntılı konuları.

Xcode'dan App Store'a uzanan yolculuğun tüm detaylarını iOS 5.0 ile iPhone ve iPad Programlama'da bulacaksınız… ?iPhone ve App Store Masaüstü ve Mobil Uygulamaların Farkları ?Uygulama Geliştirme Platformu ?Cocoa Touch ?Yeteri Kadar Objective –C ?Xcode ?Interface Builder ?iPhone Simulator ?Model - View – Controller Sistemi ?IBOutlet ve IBAction ?Multiview Uygulama Mimarisi ?Console kullanımı ?Plists ile Veri Saklama ?Dictionary Kullanımı ?Debugging ?iPad Versiyonu Oluşturma ?Çok Görevlilik ve Multimedya ?iPad İçin Uygulama Geliştirme ?SplitView Uygulaması ?Quartz - OpenGL ES ?Core Animation ?Akselometre ?Core Location ve GPS lYerelleştirme – Localization liTunes ConnectAhmet Vural Kitapları

28,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944711807
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 312
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 312
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.