İş'in İçinde İş Var

Tayfun Kaya

Kitap Açıklaması

Tayfun Kaya, paranın ve ekonominin yolculuğunu sosyal ve siyasi gelişmelerle birlikte ele alırken, okuyucuya bütçe ipuçları vermeyi de ihmal etmiyor. Bir yandan finans kapitalizmi" ya da enflasyonun siyasi bir karar olup olmadığını ele alırken, diğer yandan Dolara mı altına mı yatırım yapmalı?", Faiz düşünce dolar artar mı? gibi soruları sade ve ironik bir üslupla yanıtlıyor. Yazar, okuyucuyu da yanına alarak günlük yaşamı farklı bakış açısıyla görmeyi, birlikte düşünmeyi ve hatırlamayı başarıyor.

Başta ekonomi olmak üzere hemen her konunun fazlasıyla manipülatif yaklaşımla ele alındığı bir dönemde, medya ve siyasetin ya keskin bir karşıtlık ya da tam iç içe geçmişlik yaşadığı bir sürecin içinde, ekonomide olup bitenleri tüm angajmanlar­dan uzak şekilde ele alan Kaya, bu kitabında, ekonomi politikalarını ve yansımalarını sade, anlaşılır ve sonuçlardan doğrudan etkilenen bir gözle kaleme alıyor. Tam da ihtiyaç duyulduğu gibi…

Prof. Dr. Ali Murat Vural

Para esaretin yeni şeklidir demiş Tolstoy. Tayfun Kaya ise Kapitalizm sayesinde belki bir miktar paramız oldu ama yaşam için zaman kalmamıştı! diye not düşüyor. Bu esirleşme sürecini ve şu dünyadaki sınırlı zamanlarımızı para peşinde koşarak zi­yan etme davranışlarımız çok güzel hikâye ediliyor. Keşke bu zaafımızı arada sırada hatırlamakla yetinmeyerek doğruları bir alışkanlık, bir hayat tarzı haline getirebil­sek" dedirten etkileyici bir kitap. Tayfun Kaya'nın kalemine, emeğine, yüreğine sağ­lık.

Mali Müşavir Lütfü Üreş

Paranın insan ilişkilerine ve değerlerimize etkisiyle ilişkileri nasıl şekillendireceği hususunda farkındalık yaratacak şekilde usta ekonomist ve gazeteci üslubu geniş bir bakışla ele alınıyor. Tam bir referans kitabı… Tebrikler değerli dostum.

Em. Kur. Alb. Erdoğan ErhanTayfun Kaya Kitapları

25,00 ₺ %38
15,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786057687104
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 204
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 204
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.