İslam Düşüncesinde İnkar Problemi

İbrahim Coşkun

Kitap Açıklaması

İman, Allah ile insan arasında en değerli bağdır. İnsanın kalbindeki iman cevherini kaybetmesi en büyük kayıptır. Tevhide göre iman, her türlü şüpheden uzak, saf ve katıksız bir şekilde kalplere yerleşmedikçe, hakiki bir imandan bahsedilemez. Hakiki iman için de küfrü‎ bilmek ve reddetmek gerekir. İnkâr, imanın zıddıdır. Bazı kavramlar zıtlarıyla birlikte açıklanırsa daha iyi anlaşılır. Hz. Ömer'in ifadesiyle cahiliyeyi bilmeyen, İslam'ın kıymetini kavrayamaz.

İnkârcı fikirler üzerine kurulmuş uygarlıkların egemen olduğu dönemlerde, insanlığın endişeleri ve sıkıntıları büyük boyutlara ulaşmıştır. Deneysel bilimlerde ve teknolojide büyük başarılar elde edilmesine rağmen insanlığın 21. yüzyıla pek çok sorunla girmesinin gerisinde, inkarcı düşünceler üzerine kurulmuş dünya görüşlerinin payı büyüktür.

Çağımızda insanlık, geleceğin karakteri derinden etkileyecek hızlı değişimlere tanık olmaktadır. Elinizdeki eserde değişimin fıtrat, tevhidi iman, hak, adalet, barış ve kardeşlik yönünde gelişmesine katkı sağlaması ümidiyle, İslam düşüncesi açısından Kur'an'da inkar kavramı, inkarın psikolojik ve sosyolojik nedenleri, inkarcı toplumlar, inkarın birey ve toplum üzerindeki olumsuz etkileri, inkar-fıtrat ilişkisi, inkârın ilahi ve insanî boyutları incelenmektedir.İbrahim Coşkun Kitapları

28,00 ₺ %25
21,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053511540
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 304
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Mustafa Demirci
Ağırlık: 304
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.