İslam'ın Şartı Sadece 5 Değil

Kur'an'daki Bütün Muhkem / Kesin Hükümlerdir.... Peki Bu Hükümler Nelerdir?...

Gazi Özdemir

Kitap Açıklaması

Ay'ı işaret eden parmağa bakmakla, Ay'a bakmak aynı şey değildir. Allah'ın tek dini İslam'ı da öğrenmek istiyorsak, Kur'an'ı anlayarak okumalıyız. İşte, "Din" demek olan 400'ün üzerindeki Kur'an hükümleri...

Tarık-13: Hiç kuşkusuz bu Tarık / Kur'an, doğru ile yanlışı ayırt edici gerçekleri açıklayan sözlerin kitabıdır / dinin kurallar bütünü, anayasasıdır".

Al-i İmran-7: Ey Peygamber! Allah'ın indirmiş olduğu bu kitabın bazı ayetleri kesin hükümlü / muhken özellikli, değişmez, herkes tarafından açık seçik kolaylıkla anlaşılan ve kitabın anaları / temeli / ana iskeleti ve hedef / amaç mesajlarıdır. Geri kalanların bir kısmı ise çok anlamlı / benzeşimli (müteşabih) mesajlar olup, bunların bazısı ilahi yapı ile ilgili semboller halinde ve bazısı da muhkeme yönelik, araç / yöntem mesajlardır. Kalpleri fesat olanlar, insanların arasına fitne sokmak ve kafaları karıştırmak için, çok anlamlı olan müteşabih / araç mesajlara bile bile daha fazla önem verirler. Halbuki onların sembolik olanlarının gerçek anlamlarını bir Allah, bir de "Ey Rabbimiz! Bildirdiği ayetlerin hepsine inandık, hepsi Rabbimizdendir." diyen, bilim adamları bilir. Ayetlerin bu ayırımını da yine akıl, bilim ve düşünce sahiplerinden başkası anlayıp, düşünüp yapamaz".

Asırlardır, Kur'an'ın temeli olan muhkem-kesin hükümler, hangi ayette varsa özellikle vurgulanmamış, bu tanımlamanın içi boş bırakılmış ve Müslümanlar, bu dini kurallardan uzak tutularak İslam, bütün hükümler içinde sadece 5 şarta bağlanmıştır. Halbuki Müslüman toplumların kurtuluşu, Kur'an'daki gerçek İslam ve her biri birer ibadet demek de olan, bütün bu kesin hükümleri anlamaya ve  bunlara göre yaşanmaya bağlıdır.

Okudukça, demek "Din buymuş" dedirtecek ve asırlardır dinselleştirilmiş Kur'an dışı geleneklerin ezberini bozacak bir kitap.

Gazi Özdemir Kitapları
34,00 ₺ %30
23,80 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054182473
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 351
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Editör: Ahmet Çimen
Ağırlık: 385
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.