İstanbul Nostaljisi

Şiirler ve Öyküler

Ünal Beşkese

Kitap Açıklaması

1.12.1937 İstanbul doğumluyum. Bilebildiğim, 6 nesil İstanbullu bir aileye mensubum. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu, Makine ve Gemi İnşa Yüksek Mühendisiyim. Teknik Şube Müdürü olarak çalışmaya başladığım Türkiye'nin en büyük kamu kuruluşlarından birinden, 1999 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak emekli oldum.

Doğanın her hâlini, yaşam yerlerinin ve insanlarınsa sakin olanlarını severim. Hemen hepsini yaptığım, fakat hiçbirinde elle tutulacak bir başarım olmayan spor dallarının tümünü izlemekten hoşlanırım. Çok eski ve çok iyi (ama hasta değil) bir Fenerbahçe taraftarıyım. Başta Klasik Türk Mûsikîsi olmak üzere, (arabesk hariç) her tür müzik dinlemek, müşterek konularımız olan dostlarla sohbet etmek, seyahat etmek, başta eski siyah-beyaz klasikler olmak üzere, komedi filmlerini ve dizilerini izlemek, pul, kartpostal, fotoğraf vs. biriktirmek, aklıma ilk gelen zevklerimdendir.

Ayrıca, başta briç olmak üzere her türlü kart oyunlarını severim. Bir de, çok büyük sağlık sorunlarıma rağmen sigara içmeyi çok seviyorum ve bırakmayı hiç düşünmedim. Ömrümün son dönemlerinde, eşim, iki evladım ve üç torunumun sevgilerinden destek alarak, giderek büyüyen sağlık sorunlarımla beraber sakin bir yaşam sürdürmekteyim…

"Sivrisinek Saz Heyeti" ve "K'nın Ardından Şiirler" ve ‘Yıkılmak, Bir Ahşap KONAK' gibi adlı üç şiir kitabımdan sonra, bu kitabımda şiirlerimin yanında, 80 yıla yaklaşan İstanbul yaşamımdan bazı anılarla birkaç öykü denememe de yer verdim.

Okuyan gözlere sağlık dileğim ve saygılarımla,

- Ünal Beşkese13,89 ₺ %25
10,42 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Şiir
ISBN: 9786053061519
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 105
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 105
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.