İsviçre’de Türkiyeli Göçmenler

Hüseyin Can

Kitap Açıklaması

Elinizdeki kitap, İsviçre'de yaşayan Türkiyeli göçmenlerle yapılan röportajlardan oluşuyor. Hüseyin Can, bir yıl gibi bir çalışmanın sonucu olarak yaptığı röportajları derlemiş ve ortaya, İsviçre'de yaşayan Türkiyeli göçmenlerin çeşitli sorunlarını irdeleyen, masaya yatıran, tartışan ve çözüm önerilerini sunan bir eser çıkarmış.

Kitapta, göçmen kategorisinde yer almayan tek bir isim var, o da kitaba hem önsöz yazan, hem de konuyla ilgili röportaj yapılan Haluk Gerger'dir.

Haluk Gerger, önsözde şunları söylüyor:
"Hüseyin Can, bu kitabıyla, yitip gitmiş ilk göçmen işçi kuşağı yaşatıyor, ölümsüzleştiriyor çünkü onların sorulmamış hesabını gündemde tutuyor, belleklere, vicdanlara kazıyor, işçi sınıfına, giderek, büyük insanlığın saşmaz adaletine havale ediyor. O hesap, yeryüzünden sömürü, baskı, aşağılama kalkınca kesilmiş olacak ancak. O 'lanetliler' o zaman 'güneşin sofrası'nda yeryüzüne misafir olacaklar, gerçekten ölümsüzleşecekler..."

İsviçre nezdinde Avrupa ülkelerindeki Türkiyeli göçmenlerin sorunlarını merak edenler, çeşitli görüş açılarıyla zenginleştirilmiş bu kitabı mutlaka okumalı...Hüseyin Can Kitapları

20,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756304600
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 301
Basım:
Ebat: 13,5x19 cm
Editör: Necati Abay
Ağırlık: 242
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.