Kidega'nın İtiraf Kitap Yorumu

İskender Pala'nın tarihi olaylardan esinlenerek oluşturduğu roman içerisinde birçok tarihi figürü barındırıyor. Hırs, intikam, nefret ve sevgi gibi duyguları samimi bir dille gerçekçi bir şekilde okuyucuya geçirmeyi başaran Pala, İtiraf'da da kalemini ustalıkla konuşturuyor.

İntikam ve hırs…
İyilik veya kötülük…
Siyah ile beyaz…
Ve zıtların arasında savrulan hayatlar…

Konstantinopolis’in İstanbul’a dönüştüğü yıllar… Hıristiyan hasımlarının Büyük Kartal diye andıkları Fatih’in, şehrine alimleri davet etmekle kıvanç duyduğu, devletini ilimle ve sanatla yükseltmenin rüyalarını gördüğü, ulemanın tamamen özgür düşünceyi savunduğu, devletin yükseldikçe yükseldiği bir dönem… Ve eşsiz şöhretlere sahip Osmanlı ulemasının arasına sızmış bir kafir. İntikam ateşinde kavrulmuş kötülük dahisi bir zihin. Molla Lütfi, Ali Kuşçu, Sinan Paşa, Bellini ve daha niceleri… Kurbanlar, kurbanlıklar…

İtiraf her cümlesi hayretle ve merakla okunacak bir roman.

İskender Pala’nın her zamanki yetkin kaleminden…

İskender Pala Kitapları
20,37 ₺ %28
14,67 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Dil: Türkçe
Baskı Sayısı: 1. Baskı
ISBN: 9789752448773
Kapak: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 248
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Mustafa Bektaş (21.04.2019)

  İskender Pala’nın bütün kitaplarını bitirdim. Her zamanki gibi beni yine yanıltmadı. Gerçek tarihle kurguyu birbirine bu derece işleyip bu akıcılığı sağlamak kolay değil. Tek kelimeyle mükemmel kitap olmuş.

 • Ada Bakırcıoğlu (25.02.2019)

  İntikam hırs, ihanet, sevgi içinde her şeyi barındırmış bir kitap okudukça okuyası geliyor insanın fazlası ile etkileyici bir kitap. okumanızı tavsiye ederim.

 • İrem Özkara (19.02.2019)

  Çok anlamlı bir kitaptı. Okumanızı tavsiye ederim.

 • Rüya Aybar (18.02.2019)

  İskender Pala kitaplarını okumayanlar varsa mutlaka İtiraf kitabı ile başlamalarını tavsiye ederim.

 • Ada Tekelioğlu (15.02.2019)

  Tarihi kahramanları kurgular ile ustaca biçimlendiren İskender Pala itiraf kitabı ile yine beni çok sevindirdi. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

 • Canberk Eliçin (13.02.2019)

  Beklentimi karşılayan bir türde konu yapısı ile karşılaştım. Kısacası okunası ve okutulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Okuyacak olan arkadaşlarada şimdiden iyi okumalar diliyorum.

 • Türker Alpuğan (12.02.2019)

  Kitabı yeni sipariş ettim umarım bir an önce elime ulaşır.

 • Ogün Dağdaş (11.02.2019)

  İskender Pala'nın bu kitabı beklediğimden daha güzel diyebilirim. Okuyacak olanlara da şiddetle tavsiye ediyorum.

 • Deniz Tunaboylu (11.02.2019)

  tarihin büyük isimlerini büyük kurgulu olaylara ustalıkla işleyen İskender pala itiraf kitabı ile çok satanlarda yer alması şaşırtıcı değil. kesinlikle tavsiye edeceğim kitaplarından biri. Zira Od kitabını okurken de büyük zevk almıştım.

 • Emirhan Kunt (08.02.2019)

  İskender pala'nın kalemini çok seviyorum. Kitaplarının öğretici bir yanı olduğunu da düşünüyorum. İtiraf kitabını sabırsızlıkla bekliyordum beklediğime de değdi. itiraf kitabı ile yine pala efsane bir kitaba imza atmış.

 • Ece Özdoğan (07.02.2019)

  Hırsın, sapıtmak olduğunu hırslı bir insanın zamanını boşa harcadığını dünyadan gitmek üzere iken büyük bir pişmanlık doğurduğunu ve itirafın büyük bir vicdan azabına neden olduğunu anlayacağınız bir roman olmuş.

 • İrem Karabulut (01.02.2019)

  Beklentimi karşılayan bir türde konu yapısı ile karşılaştım. Kısacası okunası ve okutulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Okuyacak olan arkadaşlarada şimdiden iyi okumalar diliyorum.

 • Yiğit Erbulak (31.01.2019)

  İskender Pala'nın bu eserini diğer eserlerinden ayıran tek yanı bana göre biraz daha kolayca konuya dahil olunabilen bir yapısı vardı.

 • Dağhan Yıldızoğlu (23.01.2019)

  İskender Pala’nın akıcı diline, sadeliğine ve samimiyetine aşina olanlar bu samimiyeti bu eserde de bulacaklarından şüphe duymasınlar.

 • Yiğit Aybar (14.01.2019)

  Kitapta tarihin en eski isimleri geçiyor ama yinede belirtmek isterim ki tamamen bir tarihi roman değil. Günümüzde mesajı çokça olan bir roman olarak gördüm. Okumaya değer.