İyi Aile Yoktur

Nihan Kaya

Kitap Açıklaması

İyi aile yoktur. Ya da paradoks şu ki iyi aile, "İyi aile yoktur" düsturuyla hareket edebilen ailedir. İnsanlar çocuk sahibi olduğunda farkında olmadan kendi çocukluğuna dair hisleri yaşar. Çocuğumuzla ilişkimiz, anne-babamızla ilişkimizin devamıdır.

Çocuğumuzla doğru bağ kurma, kendi çocukluğumuzu ve içimizdeki çocuğu tamir etmekle olur. Her insanın içinde anne, baba, çocuk vardır ve güçlü psikoloji aslında, içimizdeki çocuğun güçlü olduğu, saygı gördüğü psikolojidir.

İyi Aile Yoktur sadece  anne-babalar değil, çocukluk geçirmiş ve kendisini daha iyi anlamak isteyen her yaşta insan için yazıldı.

Bu kitabın sunduğu farklı bakış açısıyla, neden acı çektiğimiz, sevilmeyi neden isteyip sevgiyi kaybettiğimizde neden üzüldüğümüz, işlerimizi neden ertelediğimiz gibi kendimize dair birçok şeyin altındaki nedeni yepyeni bir gözle, şaşkınlıkla keşfedeceksiniz.

İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Psikanaliz yüksek lisansı yapan, Avrupa ve Amerika’da psikoloji alanında konferanslarda tebliğler sunan ve çocukluk atölyeleriyle ebeveynlerle buluşan Nihan Kaya, yıllarca süren çalışmalarını bu kitapta derliyor.

Nihan Kaya Kitapları
25,00 ₺ %35
16,25 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053758488
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Ayla Duru Karadağ
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ümran Orbay (13.11.2019)

    Aile ilişkilerine anlatan güzel bir eser ortaya çıkarmış yazar.

  • İrem Solmaz (06.11.2019)

    Fazla etkileyici bir kitaptı kesinlikle okumanız gerekiyor.

  • Ömer Er (28.06.2019)

    Yazar özellikle Alice Miller'den etkilenerek, anne-baba ve çocuk etkileşiminin üzerine okunası bir eser yazmış. Anne-baba nın çocuk üzerindeki hiyerarşik üstünlüğü, sevgi ve saygı kavramı, çocuğun birey olarak hakları-sorumlulukları ve suç/utanma duygularının hayatının bütününde kalıcı etkileri gibi önemli hususlarda okuruna ve topluma faydalı bir kaynak.