İyi Hissetmek

Yeni Duygudurum Tedavisi

David Burns
9 kişi
Kidega'nın İyi Hissetmek Kitap Yorumu
David Burns tarafından kaleme alınmış bilişsel ve davranışçı terapi temelli bir psikoloji kitabı. Hastalarıyla diyaloglarının da yer aldığı eserde depresyon, umutsuzluk ve bunların yarattığı kısır döngüden kurtulmanın reçetesi veriliyor. Uygulaması kolay testler ile kendinize terapi uygulamanıza yardımcı oluyor.

Kitap Açıklaması

İyi Hissetmek İyi Hissettiriyor

İşte size iyi bir haber!

Kendinizi kaygı, suçluluk, kötümserlik, erteleme, düşük benlik saygısı ve depresyonun diğer « dipsiz kuyuları »nda ilaçsız kurtarabilirsiniz. İyi Hissetmek’te, psikiyatrist David Burns duygularınızı harekete geçirecek ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacak, bilimsel olarak test edilmiş teknikler sunuyor.

Duygudurumunuzdaki dalgalanmaların nedenini anlayın.

Olumsuz fikirleri kafanızdan silip atın.

Suçluluk duygunuzla başa çıkın.

Sevgi ve onay bağımlılığınızın üstesinden gelin.

Özgüveninizi artırın.

"Hiçbir şey yapmamak" ile başedin.

Depresyonun acı veren girdabından kurtulun.

David Burns Kitapları
35,00 ₺ %25
26,25 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759893729
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 408
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Editör: H. Alp Karaosmanoğlu
Çevirmen: Esra Tuncer
Çevirmen: Özlem Mestçioğlu
Çevirmen: İrem Erdem Atak
Çevirmen: Gönül Acar
Ağırlık: 408
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Rıdvan Bektaş (06.01.2020)

  Kitap sorunlara karşı değişik teknikler sunuyor. Her ne kadar kitabın ilk yazıldığı yıllara göre bazı şartlar değişmiş olsa da iyi yaklaşımlar öneriyor. Beklentiyi yüksek tutmadan tavsiyeler almak isteyenlere yardımcı bir kitap..

 • Rüya Öymen (11.06.2019)

  Sıradan kişisel gelişim kitaplarından bilimsel bakış açısı ve metotları ile tamamen ayrı bir noktada olan kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Serhan Topçuoğlu (31.01.2019)

  Klasik kişisel gelişim kitaplarından çok daha fazlası, kesin kelimeler kurmayı seven biri değilim ama bu defa yapmak istiyorum. şiddetle tavsiye edeceğim kitaplardan biridir.

 • İrem Kılıççı (21.12.2018)

  Kitap bize kendimizi iyi hissetmemiz gerektiğini güzel mesajlarla açıklamış. Bence herkesin okuması gerek.

 • Ece Akman (07.11.2018)

  İyi Hissetmek kitabını okuduğum süre boyunca günlük hayatımda ve içsel sorunlarımın mücadelesinde bakış açıma ve dolayısıyla farkındalık sürecime çok fazla şey kattığını söylemek isterim. Resmen bilişsel terapi uygulaması tadında mutlaka okumalısınız.

 • Oğuzhan Çim (29.09.2018)

  Karşınızda bir psikiyatrist olsaydı inanın bu kadar etki alamazdınız. Gerçekten okunması ve içindekilerin uygulanması gereken bir kitap.

 • Emel Saygıner (30.08.2018)

  Kitap bilişsel terapi uygulamalarını kendi başımıza nasıl yapabileceğimizi, kolay testler ve alıştırmalar ile adım adım bizlere gösteriyor gerçekten İyi Hissetmek istiyor iseniz bu kitabı kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 • Ebru Koyuncu (27.08.2018)

  İnsan kendini gerçekten iyi hissetmek istiyor ise bu kitabı mutlaka okumalı diye düşünüyorum. Kesinlikle keyif alacağınız bir kitap.

 • Sarp Tazegül (17.08.2018)

  kendimi yorgun bir savaşçı gibi hissettiğim içeriği hakkında çok bilgim olmadan aldım iyi hissetmek kitabını ilaç gibi geldi.

 • Ece Kutlay (21.07.2018)

  Bölümünden ötürü Psikoloji kitapları okumaya bayılıyorum. Arkadaşlarımın önerisi ile edindiğim İyi Hissetmek te düşüncelerimi zenginleştiercek yönde bana destek oluyor.

 • Ece Kıraç (21.07.2018)

  Davranışsal terapi ve psikoloji kitabı olan İyi Hissetmek okuyan herkesi kitap adı gibi iyi hissettirecek mutlaka okumalısınız.

 • Ege Gönültaş (16.07.2018)

  Kitap bilişsel ve davranışçı terapi temelli psikoloji kitabı olduğundan mı bilmiyorum ama İyi Hissetmek gerçekten de okuyan herkesi iyi hissettirecek.

 • Cem Keçeci (12.07.2018)

  İyi Hissetmek kitabını okudum bitti sanki bir psikolog vardı karşımda dinledim okudum yüküm hafifledi.

 • Göktürk Kunter (10.07.2018)

  Günümüz insanının en büyük sorunu olan depresyon ve mutsuzluk sorununa çok iyi gelecek olan İyi Hissetmek kitabını herkesin okumasını ve bir nebze de olsa hayattan tat almalarını tavsiye ederim.

 • Tuna Ayverdi (07.07.2018)

  Gerçekten de severek okuduğum İyi Hissetmek kitabı bana çok iyi geldi. Yazar David Burns eserini bence insanların iyi hissetmesi için kaleme almış.

 • Rüya Aydan (05.07.2018)

  Psikoloji ve kişisel gelişim kitaplarına bayılıyorum. Annemin bana sürpriz yaparak aldığı iyi hissetmek adlı bu kitap gerçekten bana iyi hissettirdi.

 • Rüya Gönültaş (05.07.2018)

  İyi Hissetmek kitabı günümüzün baş belası olan mutsuzluk ve depresyon gibi sendromlar ile baş etmeyi konu alıyor.

 • Canberk Erez (04.07.2018)

  Kendimize daha gerçekçi bir pencereden bakmamızı sağlayan İyi Hissetmek kitabı bilişsel terapi yöntemlerini kendi başımıza yapmamızı sağlamaktadır. Yazar David Burns okumayan varsa mutlaka bu kitabını okumalı.

 • Armağan Adal (02.07.2018)

  Psikoloji ve kişisel gelişim arasında kalmış bir kitap İyi Hissetmek. Kendi kendinizin terapisti olmanızı sağlıyor.