Jurnal Cilt: 1 - 1955-65

Bütün Eserleri 1

Cemil Meriç

Kitap Açıklaması

Cemil Meriç'in düşünce ve duygu dünyasının "mahremi"... Yazarın kendi hayatıyla ilgili buhranları, arayışları, sorgulamaları ile içiçe, Türk düşünce hayatıyla ilgili tespitleri, sıkıntıları, isyanları. Yalnızlığa (ve marjinalliğe) itilen, ama belki de seçen bu insanın toplumla hesaplaşması.

O itiliş ile o seçiş arasındaki bağlar ve gidip gelmeler... Jurnal biyografik değeriyle kalmıyor; o, içeriğiyle ve diliyle, aynı zamanda bir Cemil Meriç kitabı.Cemil Meriç Kitapları

50,50 ₺ %25
37,88 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754702880
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 399
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 324
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Adem Kara (30.03.2019)

    Kelime israfına engel olmak adına ana hatlarıyla ve okumak isteyenlere özet niteliğinde bir inceleme yapacağım dostlar. • Jurnal kelimesi önceleri ‘dergi, gazete, rapor’ gibi anlamlarda kullanılırken sonrasında ‘ihbar etme’ anlamına evrildi biliyorsunuz. • Jurnal’in ilk cildi olan bu eserde 1955-1965 yıllarına tanıklık edeceksiniz. • Cemil Meriç’in düşünce dünyasını etkileyen kişi ve eserlere, mücadele ile geçen hayat hikayesine, anılarına, dostluklarına, hüzün ve sevinçlerine şahit olacaksınız. Tüm samimiyeti ve dobra haliyle dile getirecek bunları. • Belki de Cemil Meriç’in ‘en ağır’ eseri. Onun engin düşün dünyasını okurken karşılaştığınız kelimeler, kavramlar, yazarlar hep bir sözlük ihtiyacını hissettirecek sizlere. • Balzac’dan Dostoyevski’ye, Hugo’dan Zola’ya, Sartre’den Freud’a, İbn-i Haldun’dan Bergson’a, Nazım’dan Necip Fazıl’a daha nice yazar, psikolog, filozof karşılayacak sizleri burada. • Böyle bir mütefekkiri Öz Türkçeden okumak ne büyük bir şans. Buyurun.