Kablolardaki Hayalet

Kevin D. Mitnick, William L. Simon
1 kişi
Kidega'nın Kablolardaki Hayalet Kitap Yorumu
Kablolardaki Hayalet, en hızlı hackerlarından olan Mitnick’in macera dolu yaşamına konuk ediyor bizleri. Akıcı diliyle, şaşırtıcı kurgusuyla teknoloji meraklılarının okuması gereken bir gerilim romanı.

Kitap Açıklaması

"Kablolardaki Hayalet bilgisayar kurtları için yazılmış bir gerilim romanı gibi..."

Kevin Mitnick gelmiş geçmiş yakalaması en zor hackerdı. Dünyanın en büyük şirketlerindeki ağlara ve bilgisayarlara ulaştı ve yetkililer ne kadar hızlı olursa olsun, Mitnick hep daha hızlıydı. Telefon santrallerinde, bilgisayar sistemlerinde ve cep telefonu ağlarında koşturup durdu. Durdurulamaz olarak görülüyor, her zaman üç adım ilerde gidiyor ve yıllarca sanal âlemi boydan boya kat ediyordu.

İmkansızı başarmak için duyduğu açlıkla, Mitnick güvenlik sistemlerini aştı ve Motorola dâhil dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine kök söktürdü. Ancak FBI çevresini sardıkça, kaçmaya başladı. İçinde bulunduğu sofistike kedi fare oyunu onu farklı kimliklere, şehirlere ve kıl payı kurtulacağı maceralara sürükledi en sonunda onu ne pahasına olursa olsun durdurmaya yemin etmiş Federallerle karşılaşacaktı.

Kablolardaki Hayalet, gerilim, heyecan ve inanılmaz bir kaçışın gerçek hikâyesini anlatıyor; yaratıcılığı, yetenekleri ve azmi peşindeki yetkililere işlerini sorgulatacak bir vizyonerin portresini sunuyor. Etkileri halen daha süren, bilgisayar güvenlik endüstrisinde köklü değişikliklere sebebiyet veren bir yaşam.

"Mitnick bilgisayar kodlarını kırmayı banka soygunları kadar ilgi çekici bir şekilde anlatıyor."

- NPR

"Son derece akıcı bir kitap… Mitnick hack maceralarını ve FBI'yla oynadığı kedi fare oyununu detaylarıyla anlatıyor."

 - Very Short List

"Kevin Mitnick'in düzen karşıtı, direkt ve sözünü esirgemeyen anlatımı birçok okuyucunun hoşuna gidecek. Hem teknoloji tutkunları hem de edebiyatseverler için zekice yazılmış ve rahat okunacak bir eser."

 - Kirkus Reviews

"Yaşamımızın her yerindeki gizli devlet mekanizmasının ve onun yumuşak karnını görmüş, ağzı iyi laf yapan biri tarafından nasıl alt edilebileceğinin teşhirini sunuyor. Nefes kesici bir kitap."

- Kevin Poulsen

"İlgi çekici ve bilgilendirici bir eser. Modern teknoloji ve bilgisayarlar sayesinde sosyal mühendislik sanatında tamamen ustalaşmış birinin zihnine bakış. Suçların nasıl işlendiğini anlayabilirsek kendimizi daha iyi koruyabileceğimizi düşünüyorum"

- Frank W. Abagnale

"Kablolardaki Hayalet Mitnick'in FBI'ın en çok aradığı hackerken kaçak olarak yaşadığı yılları anlatan merak uyandırıcı bir hikâye. Mitnick'in hayatı, herhangi bir Hollywood filmi kadar heyecan verici."

- Jeff Eastin

"Google, Twitter ve Facebook henüz ortada yokken Mitnick gibi hackerlar sosyal becerilerini ve yeteneklerini kullanarak kurumlardan gizli bilgiler çalıyordu. Kablolardaki Hayalet'te Kevin Mitnick nasıl ve neden dünyanın en çok aranan hackerı olduğunu anlatıyor. Mitnick, hack maceralarını ve kaçak hayatını anlatırken teknik detaylar ve akıcılık arasındaki hassas dengeyi yakalayabilmiş."

 - New Scientist

Kevin D. Mitnick Kitapları
36,94 ₺ %32
25,12 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: Ghost in the Wires
ISBN: 9786053435730
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 480
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Kemal Küçükgedik
Çevirmen: Ekin Can Göksoy
Ağırlık: 480
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.