Kablosuz Ağlar

Alper Özbilen

Kitap Açıklaması

Kablosuz Ağlar, okuyucuların kendi kablosuz çözümlerini geliştirip kendi kurulumlarını yapabilmesi, ağlarının güvenliğini sağlayabilmesi, Windows ve Linux'a özgü ayarlamaları sorunsuz biçimde yapabilmesi ve kablosuz ağ kavramlarına hâkim olabilmesi amacı ile bu konudaki büyük eksiklik düşünülerek kaleme alındı.
Konusunda Türkçe ilk ve şimdilik tek olan Kablosuz Ağlar konu hakkında hiç bilgisi olmaya okurlara ihtiyaçları olan tüm bilgiyi sağlayabilecek kapsamdadır. Bununla birlikte, konu hakkında kısıtlı bilgiye sahip okurları ise güvenli ve etkin bir 802.11 ağı oluşturabilecek veya mevcut ağındaki eksikleri fark ettirebilecek bir noktaya getirebilecek içeriğe sahiptir. Özellikle güvenlik konusu, kablosuz erişimin doğasından kaynaklı açıklar nedeniyle kritik bir konu olduğundan, kitap boyunca her yönüyle ele alınmıştır.
AirTies'ın desteği ile yayına hazırlanan Kablosuz Ağlar daha evvel Pusula Yayıncılık'tan çıkan Bilgisayar Ağları ve Güvenliği kitabının yazarı olan Alper Özbilen'in kendine özgü anlatımıyla okuyucusu ile buluşuyor. Kitapta 802.11, WiFi, WLAN, WiMAX, WEP, WPA, WPA2, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, Bluetooth, IrDa konularında teferruatlı anlatımlara, konuya uzak olanların bile anlayabileceği şekilde yer verildi.

- Kablosuz İletişimde Kullanılan Temel Kavramlar
- Kablosuz Ağlara Özgü Üstünlükler ve Zorluklar
- Kablosuz Ağ Bileşenleri ve Topolojileri
- Kablosuz Ağ Standartları
- Geniş Bant Kablosuz Erişim (BWA)
- WLAN Tasarım ve Yönetim Kriterleri
- Alan Taraması
- Temel Şifreleme ve Doğrulama Kavramları
- WLAN Güvenlik Servisleri
- Güvenlik Açıkları ve Tedbirler
- Windows WLAN Ayarları
- Linux WLAN Ayarları
- Erişim Noktası Yapılandırması13,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756477793
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.