Kabuğuna Sinmiş Adam

Anton Pavloviç Çehov
7 kişi

Kitap Açıklaması

Zengin bir düşünsel evrende, derin gözlemler ve nitelikli analizleri ile öne çıkan Anton Çehov, dünya edebiyatında kısa öykü yazarlığının eriştiği bir zirve olarak kabul edilmektedir. Karakterlerinin derinliği, anlatının kurgusal değeri ve öykülerine sinmiş olan engin felsefi yaklaşımıyla Çehov, dünyaca geçerli bir üne ve öykü yazımında önderlik hakkına sahip olmuştur.

Özellikle karakterlerin iç çekişmelerini, duygusal ve düşünsel gelgitlerini yansıtmakta son derece başarılı olan yazarın, insanlığın doğal yapısını ve medeniyetçe dönüştürülmeye teşne meşrebini ustaca bir bakışla ele alışı, karakterleri zamanlarından azad edip evrensel ölçülere ve tüm zamanlara hitap eder konuma yükseltiyor.

Çehov öykücülüğünü anlamak için en iyi öykülerden yapılan bir derleme olan bu kitapta, yazarın farklı dönemlerde yazdığı ama aynı derin bakışı ve insalık sorunlarını içeren yapıtlarını bir arada bulacaksınız.

İlker Balkan'ın duru ama zengin bir dile sahip çevirisi ile Çehov'u yeniden keşfedecek ve onun neden çağlara meydan okuyan bir yazar olduğunu daha iyi anlayacaksınız.Anton Pavloviç Çehov Kitapları

15,00 ₺ %30
10,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786058103412
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 118
Basım:
Ebat: 12,5x19,5 cm
Editör: İlker Balkan
Ağırlık: 118
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ömer muhsin yılmaz (06.06.2020)

    Kitabın içerisinde yaklaşık 15 sayfa eksik basılmış.

  • YUNUS BALI (02.10.2019)

    Öykülerden oluşan bir eser. Çehov'un bu tarzını seviyorum. Dönemin Rus halkını tasvir edişi oldukça etkili. Öykülerden bir parça da insan kendinde buluyor. Yalnız, bazı sayfaları simetrik basılmamış. Yayınevi ve çeviriden kaynaklı olarak baskının yanında bazı cümlelerde de düşüklükler mevcuttu.

  • Sinan DOĞAN (01.10.2019)

    güzel kitap içsel çekişmeleri anlatıyor her öykünün ayrı çekiciliği var