Kadehteki Göktaşı

Astronomi Günlük Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Florian Freistetter

Kitap Açıklaması

Astronomi deyince aklımıza uzak galaksiler ve sır dolu karadelikler gelir. Uzayın derinliklerinde olup bitenin gündelik hayatımızla ilişkisini fark etmeyiz. Oysa akıl almaz büyüklükteki evrende olan her şey biz insanları bizzat etkiler. Gezegenin dönmesiyle ortaya çıkan rüzgar saçlarımızı havalandırır. Yıldızların içindeki güçlü yangınlar kahvaltıda yediğimiz ekmeğin kaynağını yaratır.

Florian Freistetter, Kadehteki Göktaşı'nda nesnelerin ardındaki astronomiyi ortaya çıkarıyor. Parçalanmış göktaşlarından taşınan sulardan, devasa gezegenlerin çarpışmalarına borçlu olduğumuz mevsimlere kadar... Gündelik evrendeki bu gezinti kozmik olayların hayatımızı nasıl etkilediğini gösteriyor.

Kadehteki Göktaşı kitabın yazarı Florian Freistetter Viyana Üniversitesi'nde astronomi eğitimi aldı. Doktora tezini küçük gezegenler üzerine yaptı. Viyana, Jena ve Heidelberg'de üniversitelere ait gözlemevilerinde çalıştı. 2008'de Astrdicticum simplex adında, en çok okunan Almanca blilim bloglarından biri olan astronomi blogunu hayata geçirdi. Halen Jena'da yaşıyor ve bilim yazarı olarak çalışıyor.16,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055056551
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 13x20 cm
Çevirmen: Itır Ilgaz
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.