Kaderin Psikolojisi

Nur Yaycıoğlu
Girdap Kitap

“Kişiliklerimiz kaderimizdir” derler… Kişilik yapılarımızın kaderlerimizi etkilediği gerçektir. Ya kaderlerimiz kişiliklerimizi oluşturuyor ise o zaman ne yapacağız? Herkes kaderini çok merak eder ama öğrenmekten de o kadar korkar. Kadere karşı çıkmak mümkün mü? Kader değişse de değişmese de bizim alnımızda yazgımızsa, ona yine biz sahip çıkabiliriz. Biz yine de kaderimizi kendimiz özgürce yönlendirebiliriz. Nasıl mı? Aklımızın ve ruhsal yapımızın mekanizmalarını geliştirerek ve aklımızı bilgiyle kullanarak.

“Bir Psikoloğun İtirafları” adlı kitabın yazarı Nur Yaycıoğlu bu kitabında; kader, eğitim, kadın, politika, toplumdaki kadın-erkek ilişkileri gibi konuları akıcı bir dille işlemiş, kaderi farklı bakış açıları ile ele almıştır. Aslında kaderin insanların elinde olup olmadığına yani irade ile gerçekleşip gerçekleşmediğini sorgulamış, gerçekten de yaşam ve ölüm arasındaki kısa çizgiyi harikulade dile getirmiştir. Ayrıca psikolojiye ilgi duyan, psikolojiyi merak eden, bilim olarak ilgilenen herkesin ve psikoloji eğitimi alan tüm öğrencilerin, psikolog olmadan önce okuması gereken muazzam bir kitap.

Nur Yaycıoğlu Kitapları
25,00 ₺ %30
17,50 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789752429666
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım: Mart 2019
Ebat: 21x28 cm

Nur Yaycıoğlu Hakkında

Nur Yaycıoğlu, Anne - Baba Kitaplığı, Diğer, Diğer Kategoriler kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Başarı ve...

Kaderin Psikolojisi Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Kağan Adal (15.03.2019)

    Benim gibi psikolojiye merakı olan herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kaçırmayın derim.