Kafası Değişikler Atlası

Fatih Dikmen, Zeynep Sevde
Taze Kitap
Kidega'nın Kafası Değişikler Atlası Kitap Yorumu
Zeynep Sevde ve Fatih Dikmen, her eve girebilecek nitelikte ve 7'den 70'e herkesin seveceği bir esere imza attıkları bu eserde isimleri önce branşlarına, sonra şehirlerine göre eleyerek olabildiğince farklı bölgeden bilim ve sanat dallarından kişileri bizlerle buluşturuyorlar. Marie Curie'den İbn'i Haldun'a, Tesla'dan Matrakçı Nasuh'a iz bırakan 52 farklı isim bu kitapta sizlerle tanışmayı bekliyor.

Cezeri, bundan 850 yıl önce su döküp havlu uzatan robotları nasıl yaptı? Beethoven sağır olmasına rağmen nasıl senfoniler yazdı? Heysem, bilim adamı olabilmek için niye deli numarası yaptı? Okuldan nefret eden Marconi nasıl Nobel Ödülü aldı? Galileo niye ev hapsine mahkum edildi? Günde üç öğün yemek yemeyi, kristal bardakları ve gitarı icat eden Iraklı dâhi kimdi? Hesap makinesini ilk kim buldu? Mikroskobu icat eden ilkokul mezunu kumaşçı kimdi? İcatlarının çalınmasını engellemek için notlarını tersten yazan mucit kimdi? Hypatia yaklaşık 1600 yıl önce dünyaya matematiği nasıl sevdirdi?

Bîrûnî, Marx, Shakespeare, İbn Battuta, Lubna, Matrakçı Nasuh, Tesla, Pîrî Reis, Marie Curie, Mimar Sinan, Freud, Konfüçyüs, İbn Haldun, Platon, Arşimet gibi tarih boyu dünyanın farklı yerlerinde yaşamış ve hayatımızda iz bırakmış, kafası değişik çalışan 52 isim, onlarca icat, yüzlerce eser ve pek çok ilginç hikâye bu atlasta...

Fatih Dikmen Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
48,15 ₺ %32
32,74 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786058273795
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 112
Basım: Ocak 2018
Ebat: 24x32 cm
Fatih Dikmen

Fatih Dikmen Hakkında

Fatih Dikmen Kimdir?Fatih Dikmen 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise yıllarda ilgi duyduğu alanı keşfetti ve bu alanda ilerledi. Ulusal Biyoloji alanında madalya sahibi oldu. Hacettepe Biyoloji b...

Kafası Değişikler Atlası Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • İrem Demirel (29.10.2018)

  Çok eğlenceli bir atlas gerçekten. Kafası Değişikler Atlası'na bayıldım.

 • Emirhan Balaban (09.07.2018)

  İster çocuk ister yetişkin herkesin severek okuyacağı eşsiz bir kitap. Kafası Değişikler Atlası muhteşem bir atlas olmuş.

 • NuranBabaoğlu (08.06.2018)

  Hayatımıza iz bırakan büyük isimler ve şimdiye kadar yaşamımıza sundukları büyük icatlar renkli çizimler ile anlatılmış. Kendim dahil çocuklarımın zevkle okuduğu bir kitap. Kafası Değişikler Atlası kitabına bundan başka isim yakışamazdı her halde.

 • Müslüm Aslantürk (21.03.2018)

  Büyük bir keyifle okuduğum kitaplar arasında yer aldı kafası değişikler kitabı, merak edenlerin kesinlikle okumasını öneririm.