Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kafkas Masalları

Kafkas Masalları

Adolf Dirr
İmge Kitabevi Yayınları

Kafkas Masalları adlı bu seçkide; Gürcü, İmer, Avar, Lak, Agul, Çeçen, Kabardey ve Ermeni masallarından bir demet bulacaksınız.

Kafkaslar en eski zamanlardan bu yana Avrupa’yla Asya arasında insanlığın anlattığı masallara köprü olmuştur. Her şey Kafkasya bölgesinin, halklar arası etkileşimlerin ırmağı içinde bir ada oluşturduğunu göstermektedir.

Bu ırmağın aktığı vadilerle düzlüklerde çok sayıda halk kümesi ve onlarla birlikte söylenceleri, inançları, gelenek görenekleri ve dilleri kalmıştır. İster dağlık bölgenin kuzeyinden ya da güneyinden doğu-batı doğrultulu ticaret ya da ordu güzergâhları üzerinden geçmiş olsun; isterse, arada duvar gibi yükselen dağları keserek aşan eski geçit üzerinden, ya da Hazar’ın batı kıyısı boyunca dağların çevresinden dolanan yollardan geçmiş olsun, sarp yamaçlarında insanlarla birlikte maddi ve düşünsel malzeme kalmıştır geride…

Bu kitaptaki masallar, derleyicisi; dilbilimci, etnolog ve Kafkasya araştırmacısı Adolf Dirr’in de belirttiği gibi, öncelikle bir halkbilim çalışmasıdır; bir kültür mirasıdır.

 

Adolf Dirr Kitapları
12,00 ₺ %22
9,36 ₺
Tedarik Süresi:
2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Öykü
Orijinal Başlık: Kaukasische Marchen
ISBN: 9789755339016
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 111
Basım: Nisan 2018
Çevirmen: Ülkün Tansel

"Kafkas Masalları" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.