Kağıttan Gemiler

Ayça Atçı
Net Kitap

Sapasağlam bir kabukla çevrelenmiş, yere çarpınca bin parçaya bölünen bir nar ağrısı yaşıyorum. İzi çıkmaz, kan rengi lekeler bırakıyorum. İçimde bitmek bilmez bir ağıt var, Kafdağı ağıtı… Narın ağrısına karışıyor. Merhem diye yarama bastığım, derdime derman olur diye umduğum sensin. Bir avuç tuz oluyorsun ben seni ne zaman yarama bassam. Küf oluyorum dışarıda unutulmuş limonların mis kokulu kabuklarında büyüyen. Meyvelerin içini boşaltarak kurutan, çürüten hava oluyorum, benim ciğerime bir türlü dolmak bilmeyen. Ay ışığında süzülerek gelen kâğıt gemilerin kimsesizliği, sessizliği var başımın içinde. Batmasınlar, kıyıya ulaşsınlar diye su içmiyorum. Susuzluktan ölüyorum Elbruz. Bir nehri kururken gördün mü sen hiç?

Bu kanla yazılmış, gözyaşıyla beslenmiş tarihi unutmaya, sil baştan yazmaya uyuyacaksın değil mi şimdi bütün uykularını? Uyuma. Ne olur uyuma! Uyandığında olmayacak şeylerin düşleri yorar insanı. Sen uyuma. Şu çürüyen bedenine inat açık tut gözlerini gece ve gündüz.

21 Mayıs 1864’ten bugüne o kâğıttan gemilerle gelenler geçip duruyor hayatından, onların sessizce söyledikleri şarkılar var, hiç duydun mu? Dinle bak! O şarkıların hikâyesini anlatacağım şimdi sana…

Ayça Atçı Kitapları
23,15 ₺ %22
18,06 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786051245454
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 290
Basım: Kasım 2018
Ebat: 13,5x21 cm
Ayça Atçı

Ayça Atçı Hakkında

1975 doğumlu olan Ayça Atçı, Eskişehir Üniversitesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği okumuştur. Medya sektöründe çalışmış, kitap evlerinde yöneticilik yapmıştır.Ayça Atçı, Matruşka, Peri Masalında Güze...

Kağıttan Gemiler Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Yiğit Yorulmaz (08.11.2018)

    Çocuk ve gençlik kategorisinde eserler yazan Ayça Atçı, bu harika Kağıttan Gemiler kitabı ile de okuyanları etkilemeyi başarmış. Kızım için almıştım ve dayanamayıp okudum. Kurgusu ve üslubu o kadar başarılı ki kitap resmen su gibi akıp gitti.