Kağıttan Kentler

John Green

Kitap Açıklaması

Kendini ararken kaybolmanın ve yeni bir başlangıçla hayat ile aşkı keşfetmenin hikayesi. Margo Roth Spiegelman'la durum şuydu: Benim tek yapabildiğim, onun konuşmasına izin vermek ve konuşmayı bıraktığında onu devam etmeye teşvik etmekti çünkü

1. Tartışmasız olarak ona aşıktım ve

2. Margo kesinlikle her bakımdan emsalsizdi ve

3. Bana hiçbir zaman soru sormuyordu...

Quentin Jacobsen, Margo'yu hep uzaktan sevmiştir. Bu yüzden bir gece Margo ansızın Quentin'in penceresine tırmanıp yaptığı intikam planı için ondan yardım istediğinde peşinden gitmekten başka çaresi yoktur. Ertesi sabah okula gittiğindeyse Margo kayıplara karışmıştır. Üstelik Q'nun onu takip etmesi için ortadan kayboluşuna dair minik ipuçları bırakmış gibi görünmektedir. Ve her yolun sonu kaçınılmaz bir soruya çıkmaktadır: Gerçek margo kimdir?

"Green'in kalemi hayret verici… Bir şeyin nasıl hissettirdiğini, göründüğünü, etkilediğini sayfa sayfa belgeliyor. Büyüleyici, zekice kurgulanmış ve fazlasıyla duygusal."

- School Library Journal

"Hem kahkaha attıracak kadar komik hem de gerçekten dokunaklı."

- Kliatt

"Green sadece sıradışı bir zekâya sahip değil, aynı zamanda derinlemesine düşünen ve duygusal biri. Ayrıca muhteşem üslubu, eğlenceli ve aydınlatıcı metinleriyle mükemmel bir uyum içinde."

- Booklist

"Printz ödüllü Green ne yapması gerektiğini iyi biliyor; derin ve zeki bir oğlan ile bu oğlanın sevgisini, okurları tatmin edecek bir üslupla sunuyor: İçten ve gerçekten komik diyaloglar, iç içe geçmiş ancak inandırıcı bir gizem ve tadından yenmeyen yan karakterler."

- Kirkus Reviews

"Green'in üslubu müthiş… Komik, aşırı entelektüel atışma ve münakaşalar ile karmaşık felsefi söylemlerden, insanı sarsan gözlemler ile hakikatlere…"

- School Library Journal

"Keyifli, zeka dolu diyaloglar ve insanı şaşırtacak derinlikte bir sezgi yeteneği… Gerçekten etkileyici bir kitap."

- VOYAJohn Green Kitapları

46,20 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Paper Towns
ISBN: 9786053436560
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Banu Talu
Editör: Çiçek Eriş
Ağırlık: 320
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.