Kalede 1 Başına - İmzalı

Sunay Akın
2 kişi
Kidega'nın Kalede 1 Başına - İmzalı Kitap Yorumu
Birbirinden ünlü isimler bu kez farklı bir yönleriyle konu oluyorlar kitaplara. Sunay Akın'ın kaleminden kalecilik öyküleri ile Lefter, Turgay Şener ve Şenol Güneş gibi isimler evlerimize konuk oluyorlar.
“Yerdeydim ve avuçlarım kızgın kömür parçalarını tutmuşum gibi yanıyordu. Sağ yanıma gelen şutu hâlâ nasıl olduğunu anlayamadığım bir refleksle kurtarmıştım. O an Lefter’in sözü duyuldu: ‘Tamam, bulduk! Kaleye Sunay geçecek.’” Lefter’in şutunu kurtardığında henüz 10 yaşındadır Sunay Akın. Kaleci kazağını çıkarıp kalemi eline aldıktan sonra bu kez kaleci öyküleri biriktirmeye koyulur. Kimler kimler girer bu öykülere... Nobel’li bilimcimiz Aziz Sancar; Berlin kaplanı Turgay Şener ve onun jübile maçına katılan ünlü Rus kaleci Lev Yaşin; antrenmanlara kömür işçilerinin Zonguldak'tan gönderdiği madenci eldivenleriyle çıkan Şenol Güneş; Yaşar Kemal’e İstanbul’daki ilk evinin kapısını açan Abidin Dino’nun yeğeni kaleci Sabri Dino; düğün davetiyesinde gelinin attığı şutu karşılayan damat Yılmaz Vural; en renkli kalecilerimizden Varol Ürkmez ve ona elini uzatan Baba Hakkı, Nâzım Hikmet’in şiirindeki kaleci; Albert Camus; Pavarotti ve daha niceleri giyer bu formayı. Hep 1 numarayı taşırlar sırtlarında…
Sunay Akın Kitapları
13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 1110987654321
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Toprak Atakol (29.11.2018)

    Okuduğum ilk Sunay Akın kitabıydı ve açıkçası beklentim çok yüksekti ancak umduğumu bulduğumu söyleyemem. Muhtemelen diğer kitapları daha iyidir diye düşünüyorum. Kitabın konusu kalecilik olunca, bazı yazıların aslında kalecilikle hiç ilgisi olmamasına rağmen zoraki bağlanmaya çalışıldığını hissettim. Tabi bunlar benim düşüncem kitabı tam anlamı ile beğenenlerde vardır. Okumak isteyenlere de tavsiye edebilirim.