Kalemimin Ayak İzleri

Tarih - Etik - Teoloji - Politika - Felsefe

Zübeyir Saltuklu

Kitap Açıklaması

"Üstün insan gücünün artmasıyla birlikte gerçekte zavallı ve acınacak insan haline gelmiştir... Uzun süredir anlamamız gereken bu gerçeği kabul edelim. Üstün insan olmakla gerçekte insan dışı bir varlık olduk biz." Albert Schweitzer:

"Bir toplumun dini ne ise içtimai vicdanı da o içtimai vicdanı ne ise gerçek dini de odur."

-Elmalılı Hamdi Yazır.

"Siyaset insan kazanımına dayalı tüm gönüllü (iradi) davranış iyi nitelik huy mizaç ve yetenekleri farklı olan bunca insana ortak kullanılmak amacıyla dağıtılması gereken iş ve yetenekleri yerleştirme ve bunların sürekliliğini onlarda kalacak biçimde korumadır."

-Farabi

"Ey yoksulların koruyucusu... Ey zalimlerin korkusu... Ey büyük Attila! İşte ben bütün Hıristiyanların temsilcisi Ben Papa 1. Leo önünüzde diz çökerek yalvarıyorum: Roma'ya girmeyiniz. Dünya Hıristiyanları adına sesleniyorum bize acıyınız!"

Attila Papa'ya seslenerek : "Kalkınız Papa hazretleri! Bir din büyüğünün önümüzde diz çökmesine gönlümüz elvermez. Lütfen kalkınız! Roma'yı ve sizleri bağışlıyorum. Barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığınız sürece benden size zarar gelmeyeceğini biliniz. İmparatorunuz Romalıları adalet üzere yönettiği sürece ben uzaklardayım. Aksi halde çok yakınınızdayım! Selâm söyleyiniz sizi bana gönderen İmparatorunuza!"

-Büyük Hun İmparatoru AttilaZübeyir Saltuklu Kitapları

70,00 ₺ %14
60,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059474603
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 515
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 515
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.