Kalp Gidince

Margaret Atwood
Doğan Kitap

“Tek kelimeyle, daha doğrusu üç kelimeyle: Anlamlı bir hayat.”

Tektip giysilerin, beton duvarların, şirketlerin kâr ve zarar tablolarının, seks robotlarının, reklam sloganlarının ortasında kalp sevmeyi unutacak mıdır? 

ABD’deki ekonomik krizde işsiz ve evsiz kalıp arabalarında yaşamaya çalışan Chairmaine ve Stan kendilerine yeni bir yaşam vaat eden Pozitron Projesi’nin ilanını görürler. Çevresi duvarlarla çevrili bu yeni yaşama katılan herkes, yılın bir ayını dış dünyada, Consilience’te, güzel bir hayat sürerek; bir ayını da Pozitron’da mahkûm olarak geçirmektedirler. İnternetin, dış dünyayla bağlantının olmadığı Pozitron’da ancak yönetimin izin verdiği dergi ve gazeteler okunabilmektedir. George Orwell’in 1984’ünün hüküm sürdüğü Pozitron’da en önemli projelerden biri insan beynindeki sevgi anlayışını yok edip insanlara sevmeyi değil boyun eğmeyi öğretmektir.

Margaret Atwood Kitapları
38,00 ₺ %25
28,50 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786050955699
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım: Kasım 2018
Çevirmen: Sıla Okur

Margaret Atwood Hakkında

Margaret Atwood Kimdir?Margaret Eleanor Atwood 18 Kasım 1939 yılında Kanada’da doğmuştur. Şair ve eleştirmendir. Yakın tarihin en başarılı kurgu yazanlarındandır. Babası orman entoloji araştırmac...

Kalp Gidince Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Kağan Yazıcı (08.11.2018)

    Kitabı ilk defa okuduğum için fazla bir şey söyleyemeyeceğim ama tek kelime ile anlamlı bir hayat kitabı olmuş.