Kamusal Bir Ödev Olarak Planlama

Mehmet Çağrı Kızıltaş

Kitap Açıklaması

Yazar kitapta genel hatları ve önemli detayları itibari ile planlama konusunu ele almaya çalışmıştır. Bu kapsamda ulaştırmada planlama ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra şehir ile olan ilişkisi bağlamında açıklamalar da getirmiştir.Bunun devamı olarak sırası ile kentçi ulaştırma ve kentsel gelişim konularında uluslar arası örnekleri ile değinmiştir.

Kitapta yer yer şehir , şehirlilik , şehirleşme gibi kavramların dünü ve bugünün ile ilgili açıklamlar da bulunmaktadır. Planlamanın gündelik şehir hayatındaki önemli bir hündemi olan otopark konusuile ilgili de detaylı bilgi paylaşımları mevcuttur.

Yazar bütün bu değerlendirmeleri , kitapta kendine has akışı çerçevesinde , günümüzde ülkemizdeki gündemde olan projelerden bilgi ve yorumlarla da besleyerek ilerletmiştir. Bu kapsamda İstanbul'da boğaz geçişleri ve bu bağlamda 3.köprü ile ilgili de aktarımlar vardır.

Nihai olarak , yazarın kendi lisansüstü tez konusu olan yüksek hızlı demiryollarına da tanım ve karşılaştırma bazlı tafsilatlı bir bölüm ayrılmış olup , dengelitürel dağılımın önemine dair vurgular paylaşan bölümle de kitap tamamlanmaktadır.

24,00 ₺ %25
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 4 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052068014
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 204
Basım:
Ebat: 13,5x20,5 cm
Ağırlık: 204
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.