Kan ve Gül

Bir Kara Dejavu

Alper Canıgüz
Kidega'nın Kan ve Gül Kitap Yorumu
Edebiyatımızın renkli isimlerinden Alper Canıgüz fantastik polisiye türünde kaleme aldığı eserinde okuyucuya heyecanını geçirmeyi iyi biliyor. Farklı kurgusuyla şaşırtan, yer yer güldüren, mizahi ögelerle bezenmiş Kan ve Gül okuyucudan tam not alıyor. 

Kitap Açıklaması

Ben bu anı daha önce de yaşamamıştım sanki…"

Gül bahçesi maziye, kanlı bir yolculuk…

Kan ve Gül, fantastik bir polisiye. Rengini kandan, kokusunu gülden alan bir roman. Ziyadesiyle hazin, epey hareketli, hayli komik.

İkinci sınıf aşk romanları çevirmeni, orta sıklet avare Aziz, bir yangında küle dönüşmek üzereyken, zamanda yolculuk yaparak yirmi yıl öncesine döner; üstelik yirmi yaş gençleşmiş bir halde.

Henüz işlenmemiş bir cinayeti çözmek üzere harekete… geçmesi pekala mümkündür. Karizmatik sosyopat Abdül'ün hayatını kurtarması… galiba iyi olacaktır. Mazi tesisatını tamir edebilirse, hayatı, istikbal musluklarından temiz ve tazyikli bir su gibi akacaktır. Biricik aşkı Nergis'ten hiç ayrılmayacak, kızı Zeynep'e hakkıyla babalık edecektir.

Peki, bu amatör dedektif, kaderin hükmünü değiştirebilecek midir?

Maktulü kurtardığına, katili bulduğuna memnun olacak mıdır?

Geleceği görmek mi daha zordur yoksa geçmişi mi?

Kara mizah ustası Alper Canıgüz, beşinci romanında, kurgu ve anlatımdaki yetkinliğini bir adım daha öteye taşıyor.Alper Canıgüz Kitapları

24,00 ₺ %25
18,00 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786055162825
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 216
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 216
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ezgi Sevindik (30.11.2019)

    Dili akıcı, okuyucuyu sarsan enfes bir roman

  • Deniz Karabacak (04.09.2019)

    Zamanda geçmişe gidip üniversite yıllarımıza dönmek fikri her X kuşağının ille aklına gelmiş olsa da tüm bu kurguyu Canigüz'den dinlemek güzel. Kurgu içinde zorlama olduğunu düşündüğüm cinayet ve cinayete bağlı gelişen -daha doğrusu hiç izi bile görülmeyen vicdan meselesi- ilişkiler içinde katilin o rahatlığı, -belki biraz fazla rahat- kahramanımızın bezginliği ve kendi tarihine karşı vurdumduymazlığı ve kargaşa - burda edebi kargaşadan dem vuruyorum :)- ancak Alper Canigüz'ün elinden çıktıysa okunabilirdi. Öyle de oldu. Cehennem Çiçeği favorim. Umarım hep öyle kalmaz, daimi rencide ruh, evladımız, Alper Kamu'dan yeni bir macera patlatır yazarımız.