Kanlı Humma - Genç Bond İkinci Kitap

Charlie Higson

Kitap Açıklaması

Ian Flemingin 1950lerin başında yarattığı hayali İngiliz ajan James Bond karakteri, yarım asırdan fazla süredir cazibesinden hiçbir şey kaybetmedi. Kainatın en sofistike ajanı 007 Bond, tarzı, yaklaşımı, teknoloji harikası oyuncakları ve aşklarıyla yıllarca bizleri maceradan maceraya sürükledi. Peki, Flemingin kaleme aldığı romanlarda ve onlarca sinema uyarlamasında dünyanın altını üstüne getiren James Bond nasıl bir çocuktu? İngiliz televizyon yapımcısı, yazar ve komedi oyuncusu Charlie Higson, 2004 yılında, daha önce hiç yapılmayanı hayata geçirmeyi planlayarak, genç okurlar için James Bondun gençliğini ve Eton Kolejindeki hayatını anlatmaya karar verdi. James Bond gençken de bu denli karizmatik ve çevik miydi?..

Gençlerin soluk soluğa, bir çırpıda okudukları ilk kitap, tahmin edilebileceği üzere, genç Bond ile tanışma mahiyetindeydi. İngilterenin en köklü kolejlerinden Etona kaydolan ve kendini bir anda kıyasıyla bir rekabetin içerisinde bulan Bond asıl sınavınıysa esrarengiz bir şatoda verdi Serinin ikinci kitabı Kanlı Humma, okuyucularına çarpıcı bir merhaba diyor. Okulunda çıkan bir yangın nedeniyle yaz tatiline erken çıkan Amy Goodenough adındaki kız, babasının güzel yatı ile Akdenizde tatil yapmaktadır. Günlerini hem ders çalışarak hem de tatilin keyfini çıkararak geçiren Amynin babasının yatına bir gün, içi korsan dolu bir gemi yanaşır. Sebepsizce babasını öldüren, yatı batıran ve antik bir siren heykelciği ile Amyyi ve Fransızca öğretmenini beraberinde götüren korsanlar iz bırakmadan ortadan yok olur.

Bu arada, ikinci kitapta biraz daha olgunlaştığını gördüğümüz Bond, kendisi gibi maceraya düşkün bir grup çocuk ile beraber Tehlike Kulübü adı verilen gizli bir kulübe üye olur. Günlerden bir gün okul yönetimi, gizlice bir araya gelen kulüp üyelerinin toplantısını basınca her şey bir anda değişir. Herkes ayrı bir yere kaçışırken, tesadüf eseri okuldaki başka bir gizli toplantıya şahit olan Bond, çatılar üzerinde hızla koşuştururken daha önce hiç rastlamadığı şeylerle karşılaşır? Latince konuşan iki garip adam, üzerine M harfi kazınmış bir sandık ve Latince yazılmış bir sürü kitap. Tüm bunlar neyin işaretidir? Bu adamlar neyin peşindedir? Bond, kendini nasıl bir maceranın içerisinde bulacaktır?.. Kaçırılan Amynin ağabeyi Mark da Tehlike Kulübüne üyedir ve Bondun arkadaşıdır. Bond ve Amy arasında nasıl bir bağlantı olacaktır? Bond, gördüklerinin izini sürerek çok gizli bilgilere ulaşır. Peki, bu izlediği yol onu Amyye götürebilecek midir? Bond, bu macerasında dünyanın en tehlikeli hayvanı ile nasıl karşı karşıya kalacaktır?.. Genç Bond dizisi, yepyeni serüvenleriyle sizleri etkisinde bırakmaya devam edecek!..Charlie Higson Kitapları

24,00 ₺ %30
16,80 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944694933
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 399
Basım:
Ebat: 13x18 cm
Çevirmen: Niran Elçi
Editör: Burhanettin Düzçay
Ağırlık: 312
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.