Kar Pekmezi

Şilan Avcı

Kitap Açıklaması

"Yedi Güzel Adam'ın senaristinden şiirsel bir roman"

"…Kapının önünde elimde tebeşirle babamı tekrar çizmeye korkarak, fileyi çiçek sepetine, yüzünü güneşe, ellerini kuşlara benzetip çizmeye başlamıştım. Babam güneşli, çiçekli, kuşlu bir resim olup kapının eşiğinde öylece duracaktı artık. Annem için korkuluk, benim içinse koruluk olacaktı belki hep o kapı eşiğinde. Yaz kış, içeri hiçbir kötülük sokmayacaktı…"

Birbirine değmeyen, birbirine gülümsemeyen, birbirinin hiçbir şeyi etmeyen insanların memleketidir sevgisizlik. En soğuk, en savaşlı, en kederli… Bazense en kadınsız… Ve en çok baba soğuğu eder her kadının ilk aşkında yenilgiler. En çok baba kederidir bazı adamların boynu bükük yalnızlığına sebep.

Baba-çocuk etmez, binbir türlü hikâyesi vardır bazılarının. Mili'nin çocuk şiirlerinden ve bazı aşklar gibi hiç ölmeyen çizgi film kahramanlarından feyz alır Kar Pekmezi. İçinde derin, unutulmaz ve önlenemez gerçek aşkların birbirine dokunamadan geçtiği, zamandan kopuk bir baba-çocuk-aşk üçgenidir Kar Pekmezi. Tatlı ve soğuk geçer bazı kitaplar, tıpkı bazı filmler gibi…Şilan Avcı Kitapları

17,59 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054941100
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 264
Basım:
Ebat: 195x215 cm
Ağırlık: 264
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.