İYİ BAYRAMLAR! 🙂 18-26 Ağustos arası bayram tatili süresince tedarik ve kargo işlemleri yapılamayacağından siparişlerinizi 27 Ağustos sonrası gönderebileceğiz. Tatil sonrası çok çalışıp kitaplarınızı en kısa sürede elinize ulaştıracağımıza söz veriyoruz! 🙂 Gizle
Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Kara Delikler

Kara Delikler

Stephen Hawking
Alfa Yayınları
Kidega'nın "Kara Delikler" Kitap Yorumu
Stephen Hawking'in hayatı boyunca yaptığı araştırmaları 15 dakika içinde aktarabileceği iddiasıyla ortaya çıkan kitap 2 bölümden oluşuyor: 1-Kara Deliklerin Saçları Yok Mudur? 2-Kara Delikler Aslında O Kadar da Kara Değiller Kolay anlaşılabilir bir dille yazılmış, çizimlerle desteklenmiş 69 sayfalık eser kara delikler konusunda ufkunuzu genişletecek.

2016 yılının BBC Reith derslerinde Stephen Hawking, bütün bir ömür süren araştırmalarını on beş dakika içinde aktarma gibi gerçekten zorlu bir meydan okumayı kabul etti. Bu çok kısa süren derslerde Hawking, evrenin gizemlerini ortaya sererken, kara delikleri anladığımız takdirde uzayzamanın sırlarına erişebileceğimizi vurguluyor.

“Kozmolojinin karmaşıklığını herkesin anlayacağı yalın bir açıklıkla ortaya seriyor.”

- Observer

“Böyle büyük problemleri araştıran bir dehâyı izlemek heyecan verici.”

- Sunday Times

“Einstein’dan bu yana en büyük bilimsel zekâ.”

- Daily Express

“Büyük Patlamanın ve evrenin başlangıcının tutarlı ve akla uygun bir kuramının oluşması için Einstein’dan bu yana en fazla katkıyı sunuyor.”

- Newsday

“Hawking, Tanrı’nın zihnini okumaya en yakın birkaç kuramsal fizikçiden birisi.”

- Los Angeles Times

“Dahi, özgün, trajik ve şampiyon... Hawking bize Aristoteles’ten Kopernik’e, Galileo ve Newton’dan Einstein’a ve Hawking’in kendisine kadar kozmolojinin evrimini gösteriyor.“

- Sydney Morning Herald

Stephen Hawking Kitapları
12,00 ₺ %28
8,64 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051715513
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 75
Basım: Aralık 2017
Editör: Kerem Cankoçak
Çevirmen: Kerem Cankoçak
Stephen Hawking

Stephen Hawking Hakkında

Stephen Hawking Kimdir?Stephen Hawking 8 Ocak 1942 yılında OxFord Birleşik Krallıkta doğmuştur. Çok zeki olan Hawking sıradan bir yaşama başlamıştı. 11 Yaşına geldiğinde St. Albans okuluna kaydoldu....

"Kara Delikler" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Barlas Tokatlıoğlu (11.06.2018)

    kara delikler kitabı ağır bir şekilde yazılmış beni çok aşan bir kitap oldu. Fakat ilgi duyanlar için iyi bir eser olabilir.

  • Alp Beşerler (24.05.2018)

    Geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren ünlü fizikçi Stephen Hawking’in en beğenilen eserini aldım. Kitap tam anlamda terimlerden falan oluşuyor. Beklediğim gibi bir kitap olmadı. Bilimsel araştırmaları ve fiziği sevenlere hitap edebilecek bir kitap diye düşünüyorum Kara Delikler kitabı.