Karakter Değerler ve Ahlak Eğitimi

Kadir Ulusoy

Kitap Açıklaması

İnsan dünyadaki en önemli canlıdır. İnsan iyi olursa dünya yaşanacak bir yer olur; insan zalim, adaletsiz ve acımasız olursa, dünya yaşanmaz hale gelir. Bu nedenle "İyi İnsan (karakterli, Değerli Ve Ahlaklı)" insan yetiştirmek insanlık tarihi için önem taşımaktadır. Çocuklar dünyaya geldiği andan itibaren onların hayatına olumlu dokunuşlar yapabilmek gerekir. Kişiliği sağlam bireyler hem kendisine hem de çevresine erdemli davranışlar sergiler.

Bu nedenle ailede, okulda ve çevrede insanlığa faydalı bireyler görebilmek için eğitim sisteminin değerler eğitimini temel alması ve duyarlı şekilde bu eğitimin gerçekleşmesi gerekir. Kitabımız; duyarlı, erdemli ve karakterli bireyler yetişmesine katkı sağlayabilmek düşüncesi ile hazırlandı.

Kitabımızda karakter eğitimi, değerler eğitimi ve ahlak eğitiminin çeşitli boyutları ele alınmıştır. Ailede, okulda ve çevrede neler yapılması gerektiği ile ilgili süreçlere yer verilmiştir.

Etkinlikler ve çeşitli sorularla konular zenginleştirilmeye çalışılmıştır."Erdemli, Karakterli ve Ahlaklı Bir Toplum İçin El Ele" anlayışıyla siz değerli okuyucularımıza kitabımızı takdim ediyoruz…

İnsan yetiştirme düzenimize olumlu katkısı olması dileği ile…

"Bilgi" beyinse "değer" kalptir. Kalp bozulursa, kararırsa veya körelirse insan, insanlıktan çıkar.

Prof. Dr. Kadir ULUSOYKadir Ulusoy Kitapları

35,00 ₺ %10
31,50 ₺
Tedarik Süresi: 12 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Psikoloji
ISBN: 9786052416105
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 270
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 270
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.