Karaya Vuran Yunus

Liberal Demokrasinin Türkiyedeki Hazin Öyküsü

Namık Çınar

Kitap Açıklaması

Namık Çınar Türkiye'de liberalizmin izini sürüyor.

"Türkler liberalizme neden bu kadar düşmanlar? Ezberlerden ve önyargılardan kurtulup da gerçekleri bilemediklerinden olmasın sakın?"

"Hem ülkemizin çağdaşlaşma konusunda derin sorunları var diyeceksiniz, hem de çağdaş dünyanın temel düşünce sistemi liberalizme karşı mesafeli olacaksınız! Bunun bir çelişki olduğunu görmüyor musunuz?"

"Türkiye'de bütün kesimlerin aynı paydada buluşarak ittifak ettikleri yegâne ortak düşman liberalizmse, buna birazcık olsun kafa yormak gerekmez mi?"

"Liberalizm, hukukla korunan özgürlük demek! Özgürlük kavramını bu denli dilinden düşürmeyip, sonra da o özgürlük felsefesine karşı çıkmak, acaba nasıl bir tutarlılıktır? Hiç düşündünüz mü?"

"Eğer Liberal Bir Birey değilseniz, eğer Liberal bir toplum'da yaşamıyorsanız, eğer en tepe siyasal örgütünüz olan devletiniz Liberal bir devlet değilse, vahşetin her türüne açıksınız, demektir! Artık savaş da sizin içindir, darbe de, faşizm de adaletsizlik de! Zulüm de, yokluk da, yoksulluk da! Tüm sorunlarınızın kaynağı buradadır çünkü."11,11 ₺ %30
7,78 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059491099
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 140
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 140
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.