Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek

Hatice Kübra Tongar
Hayykitap
Kidega'nın Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek Kitap Yorumu
Çocuk eğitimi ile ilgili kitaplar yazan Hatice Kübra Tongar bu defa aile içi iletişimde kardeşlerin birbirleri ile olan problemleri üzerinde duruyor. Kardeşler arası kıskançlığın temellerini ve çözüm yollarını okuyucusuyla paylaşıyor.

Kardeş kıskançlığı neden olur?
Kardeşler nasıl “kardeş kardeş” geçinir?
Biz ebeveynlerin işini kolaylaştıracak yöntemler nelerdir?

Bu kitap hem kendi çocukluk öykümüze, hem de bugün satır satır yazılan evlatlarımızın kardeşlik ilişkisine doğru bir yolculuğa çıkaracak bizleri… Önce kendi sebeplerimizi, sonra çocuklarımızın sebeplerini anlamayı ve kabul etmeyi anlatacak. Her bir başlık, yöntem ve teknikler kullanarak ‘kardeş kıskançlığı’ meselesini yönetebilmenin ve en aza indirebilmenin kilit noktalarını sunacak.

Yüz binlerce anneye rehber olan Fıtrat Pedagojisi ve Bağırmayan Anneler kitaplarının yazarı Hatice Kübra Tongar, üç çocuklu bir hayatın serencamını, zorluklarını ve kardeşler arasındaki dengenin sırlarını deneyimler ve pedagojik yöntemlerle birlikte kaleme aldı.

Evini, çocuk “bağırtıları” yerine çocuk “cıvıltıları” sarsın isteyen tüm anneleri bu keyifli yolculuğa bekleriz…
Çünkü kardeş kıskançlığı “yönetilebilir” bir süreçtir. Yeter ki yönetmeyi bilelim…

Hatice Kübra Tongar Kitapları
25,00 ₺ %37
15,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786052214176
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım: Nisan 2018
Ebat: 15.5x23
Hatice Kübra Tongar

Hatice Kübra Tongar Hakkında

Hatice Kübra Tongar Ortaokul İmam Hatip Lisesinde başladığı eğitimini Açık Öğretim Lisesinden mezun olarak tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü onur derecesi ile bitirdikten sonra A...

Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Berk Gönültaş (07.11.2018)

  Kitabı pedagojik açıdan yüzeysel buldum. Akademik açıdan değil de kitabin akıcılığı ve bilgilerin güncelliği açısından değerlendirmek daha doğru olur. Ortalama bulduğum bir kitap.

 • Bartu Berberoğlu (21.07.2018)

  Ben çocuk gelişimi öğrencisiyim bu yüzden bu tarz kitapları edinmek benim için hayli önemli. Kardeşler arasında ki bağları koruyabilmek ve diğer çocuklar ile daha sağlıklı bir ilişki kurabilmek adına bence bu kitap ebeveynlerin başucu kitabı olmalı.

 • Canberk Kasapoğlu (10.07.2018)

  Kitabı pedagojik açıdan yüzeysel buldum. Akademik açıdan değil de kitabin akıcılığı ve bilgilerin güncelliği açısından değerlendirmek daha doğru olur. Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek şimdi gerçekten de zor gibi görünse de kitap yinede okumaya değer.

 • Ece Özbir (09.07.2018)

  Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek kitabı ile kardeşlerin geçimsizliğinin önüne nasıl geçilmeli gibi önemli bir konuya parmak basılmış.

 • Mert Çamdalı (18.06.2018)

  Kardeş kardeş geçinen çocuklar yetiştirmek kitabı olmasa da olur bir kitap olmuş.

 • Toprak Kasapoğlu (12.06.2018)

  nedendir bilinmez ama kitabı okuduktan sonra yazılmasaydı da olurdu hissi uyandırdı bende. kardeş kardeş geçinen çocuklar yetiştirmek kitabı olmazsa olmazlar arasında asla yer alacak bir kitap olmamış. Kitaplara göre çocuk yetiştirmekte hiç mantıklı değil ayrıca.

 • Ece Özgörkey (24.05.2018)

  Kardeş kavgaları ile büyüyen bizler içinde keşke zamanında kardeş kardeş geçinen çocuklar yetiştirmek kitabı olsaymış. Kitap âdeta öykü gibi akıcı bil anlatım ile kaleme alınmış.