Pablo Escobar’ın ağabeyi Roberto Escobar anılarını kaleme aldığı Kardeşim Escobar kitabına şu sözlerle başlıyor: “Hakikat Pablo ile o çatıda öldü. Fakat bu, bildiğim kadarıyla Pablo Escobar ve Medellín Karteli’nin hikâyesi...”

Tarihte çok az insan hem nefret edilip hem de bu kadar sevilmiştir. Pablo Escobar adını Jesse James, Al Capone’la birlikte tarihin karanlık sayfalarına en başarılı, acımasız ve kuşkusuz en iyi tanınan uyuşturucu kaçakçısı olarak yazdırdı. Roberto Escobar’ın biyografisi, kardeşi Pablo’nun çocukluğundan, aile hayatına, dönemimizin en büyük suçlularından birine dönüşmesine ve Medellín Karteli’nin iç işleyişine dair bilinmeyenleri ortaya seriyor.

“Ben hiçbir zaman büyük duyguların adamı olmadım. Hayatı bütün renkleriyle kabullenirim, olduğu gibi. Bir zamanlar şampiyon bir bisikletçiydim, sonra ulusal takımın başına geçtim. Bisiklet fabrikamda yüzlerce işçi çalıştıran ve beş dükkân sahibi başarılı bir işadamıydım. İşte Pablo, benden uyuşturucu işinden kazandığı parayı yönetmemi o zaman istedi. Benim için böyle başladı. O yıllardan kalma pek çok yara izim var, vücudumda ve ruhumda...”

25,00 ₺ %38
15,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: The Accountant’s Story Inside the Violent World of the Medellín Cartel
ISBN: 9786052982112
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 268
Basım: Ocak 2018
Ebat: 14x21,5 cm
Çevirmen: Avi Pardo

Roberto Escobar Hakkında

Roberto Escobar, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Biyografi, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Kardeşim Escobar kitabının yazarıdır....

Kardeşim Escobar Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.