Katy Ne Yaptı?

Susan Coolidge

Kitap Açıklaması

"Katy Ne Yaptı?" kitabıyla kendisinden sonra gelen birçok yazarı etkileyen bir hikâyeye imza atan Susan Coolidge, Katy'yi uçarı, hayalperest ve pervasız bir kahraman olarak okura sunar. Bütün haylazlıklarına rağmen onu büyük-küçük herkese sevdiren şey, kendine has yaşama tutkusu ve mücadeleci ruhudur. Kardeşlerine örnek olması gerekirken sınırları zorlayan, hata yapmaktan korkmayan Katy'nin macerasında şaşırtıcı olansa, kız çocuğunun bir anda büyümek zorunda kalmasıdır. Katy'nin uçarılıkları sürerken, geçirdiği korkunç bir kaza, onu yatağa bağımlı hâle getirir. Azimle her sorunun üstesinden gelen güçlü Katy'ye dönüşmesi için İmtihan Okulu'ndan mezun olması şarttır artık.

Susan Coolidge'in kendi hayatından yola çıkarak yazdığı Katy karakteri; Heidi, Yeşilin Kızı Anne gibi birçok kahramana ilham kaynağı olmuştur.

Katy, tüm zamanların en sevdiğim kahramanı. Onu çocukken on defa okumuşumdur. Gençliğimde de yine okudum. On dokuzuncu yüzyılda yazılmasına rağmen son derece anlaşılır ve sevimli bir hikâye. Kendim çocuklara yazarken de hep andığım, yeniden dönüp baktığım biri Katy.

-Jacqueline Wilson20,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: What Katy Did
ISBN: 9786058001688
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 175
Basım:
Ebat: 13x20 cm
Çevirmen: Hatice Oluk
Editör: Suheyla Sancar
Ağırlık: 175
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.