Kendi Dilinden Peygamberimiz -1 Teşbih ve Temsilleriyle

Murat Sarıcık

Kitap Açıklaması

"Nübüvvet Sarayı"nın "son tuğla"sı ve nebiler silsilesinin hâtemi olan Hz. Peygamber: Arapçayı iyi bilen, beliğ konuşan, az sözle çok şey anlatabilen bir üsluba sahiptir. Onun sözleri, ayetler kadar olmasa da, yüksek belaget ve fesahat örnekleri olarak kitaplarda hak ettiği yeri almıştır. Resul-i Ekrem, belagatinin gereği olarak, yerinde teşbihler ve temsiller getirmiştir. O, hayatı kucaklayan birçok alanda, söz söylerken teşbih (benzetme) ve temsillere (örneklemelere) başvurmuştur.

Bu çalışma; Hz. Peygamberin "kendisini, teşbih ve temsillerle anlatması" üzerinedir. Peygamber Efendimiz, muhtelif vesilelerle ve çok farklı şekillerde kendisinden söz ettiği gibi "teşbih ve temsiller" yoluyla da kendisini anlatmış; Rabbinden öğrendiklerini, nübüvvet görevini ve çağları kuşatan fikirlerini açıklamış, bu vesileyle bizlere de mesajlar vermiştir.

Bu kitabın; Hz. Peygamberi anlamak, tanımak ve farklı konularda verdiği mesajları kavramak açısından önemli bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyiz.Murat Sarıcık Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799752692496
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.